Trwa ładowanie...

Afera w CBA. Nowe wątki

Były agent CBA, który informował szefostwo o korupcyjnej propozycji od polityka PiS, ujawnia nowe dane. Okazuje się, że Wojciech J., którego rewelacje Biuro odrzuca jako niewiarygodne, miał "superuprawnienia" nadane przez szefa służby, Ernesta Bejdę.
Share
Ernest Bejda nadał superuprawnienia agentowi CBA, którego wyrzucono ze służby
Ernest Bejda nadał superuprawnienia agentowi CBA, którego wyrzucono ze służbyŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d3rhs4d

Dziennikarze Radia ZET i "Faktu" dotarli do dokumentu potwierdzającego nadanie Wojciechowi J. superuprawnień. Widnieje pod nimi podpis Ernesta Bejdy, szefa służby, który osobiście wyznaczał zadania agentowi. Dzięki niej miał wgląd do wszystkich dokumentów i danych z baz danych CBA i innych służb.

Jeden z wysoko postawionych byłych funkcjonariuszy CBA ocenia, że takich uprawnień nie miał nikt, nawet dyrektorzy CBA. - Taki dostęp do danych to jak licencja na zabijanie - stwierdził.

Haki na Wojtunika

Jak twierdzi Wojciech J., superuprawnienia kazano mu wykorzystywać m.in. do walki politycznej. Agent miał znaleźć haki na byłego szefa CBA Pawła Wojtunika. Chodziło między innymi o jego pobyt wraz z rodziną w placówkach Straży Granicznej w Bieszczadach.

d3rhs4d

"Chodziło o to, aby znaleźć cokolwiek (...) i meldować bezpośrednio Bejdzie" - twierdzi J.

Agent wydalony ze służby

Agent przekonuje, że został wydalony ze służby po tym, jak odkrył, że w CBA zatuszowano sprawę seksnagrania polityka PiS z Podkarpacia. Płyta DVD, na którym zarejestrowano jego stosunek z prawdopodobnie nieletnią Ukrainką, zniknęła z sejfu Wojciecha J.

d3rhs4d

Zobacz także: Były szef CBA bez rządowej ochrony. Kukiz: to jest rzecz niedopuszczalna

Radio ZET ujawniło, że po odejściu Wojciecha J. ze służby agenci CBA negocjowali z nim dostarczenie kopii nagrania i ujawnienie źródła. Oferoawno mu nawet powrót do służby w roli konsultanta. CBA zaprzecza jego wersji wydarzeń.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3rhs4d

Podziel się opinią

Share
d3rhs4d
d3rhs4d
Więcej tematów