Trwa ładowanie...
d1mfknb

Ziobro: asesorzy nie są moimi ludźmi - to kłamstwo. KRS do wymiany

Kłamstwo i manipulacja - w ten bezpardonowy sposób Zbigniew Ziobro rozprawił się oskarżeniami rzecznika KRS wobec asesorów sądowych. Waldemar Żurek mówił o nich, że mają "stempel" konkretnego ministra sprawiedliwości". KRS odrzuciła 265 nominacji asesorów, uzasadniając to brakiem zaświadczeń lekarskich i psychologicznych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister Zbigniew Ziobro w Sejmie
Minister Zbigniew Ziobro w Sejmie (Forum, Fot: Zbyszek Kaczmarek)
d1mfknb

Zbigniew Ziobro nie ma wątpliwości, że decyzja Krajowej Rady Sądownictwa o odrzuceniu wszystkich nominacji asesorów sądowych jest "cyniczna i motywowana politycznie", ponieważ "została dostarczona pełna dokumentacja, co potwierdziła dyrektor Krajowej Szkoły Sędziów i Prokuratorów". Zdaniem Małgorzaty Manowskiej "260 osób padło ofiarą jakiejś wojny, którą KRS prowadzi przeciwko ministrowi sprawiedliwości".

Małgorzata Manowska była wiceministrem sprawiedlwości w 2007 r., podczas rządów PiS, co wytknął jej kilka dni temu Waldemar Żurek w TOK FM. Na stanowisko Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury powołał ją w 2016 r. minister Ziobro, gdy była sędzią Sądu Apelacyjnego w Warszawie.

Zobacz też: Ile zarabiają sędziowie?

KRS tłumaczyła swoją decyzję ws. asesorów brakiem zaświadczeń lekarskich i psychologicznych. Rzecznik KRS Waldemar Żurek mówił o “ciągu technologicznym” ministra do produkcji sędziów, a także o “asesorach ze stemplem konkretnego ministra sprawiedliwości”, czym asesorzy czują się urażeni.

d1mfknb

Te słowa najbardziej zabolały Ziobrę. - To kłamstwo, nie znam żadnego z asesorów. Ci ludzie szkolili się za czasów rządów PO, w bardzo ciężkiej i prestiżowej szkole - tłumaczył minister sprawiedliwości. Jego zdaniem decyzja KRS dowodzi po raz kolejny, że to "jądro ciemności sądownictwa", "spółdzielnia o ogromnej władzy", której nie można już reformować, lecz należy wymienić, "jak silnik w starym aucie". - Bez zmiany KRS włożmy między bajki dobrą zmianę w sądownictwie - podkreślił Ziobro w "Gościu Wiadomości". Przy okazji minister sprawiedliwości przypomniał, że "gdyby nie weto prezydenta ws. ustawy o KRS, do takiej sytuacji z asesorami by nie doszło, ci młodzi ludzie mogliby już zacząć pracę".

Źródło: TVP Info

d1mfknb

Podziel się opinią

Share
d1mfknb
d1mfknb
Więcej tematów