Trwa ładowanie...
de87vee

Zbigniew Ziobro powołał Radę Społeczną. Ma pomóc w rozwiązaniu problemu tzw. dzikiej reprywatyzacji

Minister sprawiedliwości powołał 9-osobową Radę Społeczną przy komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. Jej członkami będą przedstawiciele organizacji społecznych, które walczyły z tzw. dziką reprywatyzacją.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zbigniew Ziobro
Zbigniew Ziobro (PAP, Fot: Paweł Supernak)
de87vee

- W skład Rady Społecznej wchodzą przedstawiciele organizacji społecznych, którzy na przestrzeni ostatnich lat odgrywali bardzo ważną rolę w procesie domagania się elementarnej przyzwoitości w przestrzeganiu prawa przez władze Warszawy, przez poszczególnych instytucji państwa polskiego, które w tej sprawie mają wiele zaniechań na sumieniu - powiedział Zbigniew Ziobro.

Dodał, że te organizacje realnie wspierały konkretne osoby, które stawały się ofiarami "dzikiej, bezwzględnej prywatyzacji". - To bardzo ważny organ, który będzie odgrywać istotną rolę w ramach pracy komisji - powiedział Ziobro.

Na czele komisji stoi polityk PiS

Ustawa powołująca komisję weryfikacyjną ds. reprywatyzacji w stolicy weszła w życie 5 maja. Zgodnie z nią, komisja weryfikacyjna będzie mogła np. utrzymać w mocy decyzję reprywatyzacyjną (uznać słuszność zwrotu nieruchomości), albo uchylić ją i podjąć decyzję merytoryczną, która pozwoli odebrać bezprawnie pozyskaną nieruchomość.

Sejm wybrał w czwartek siedmiu członków komisji. Nie wybrano ósmego kandydata - zgłoszonego przez Nowoczesną posła Jerzego Meysztowicza. Jak powiedział wówczas jej przewodniczący Patryk Jaki, komisja będzie pracować bez przedstawiciela Nowoczesnej do czasu jego wyboru, który powinien nastąpić jak najszybciej.

de87vee

Podziel się opinią

Share
de87vee
de87vee