Trwa ładowanie...
d235m44

Zatrzymano chuligana, który napadł jednego z kibiców na Euro 2016. Poszkodowanych może być więcej

• Przed meczem Polska-Portugalia, podczas Euro 2016, jeden z pseudokibiców napadł mieszkańca Wielkopolski, zmuszając go do oddania złotego łańcuszka i pieniędzy
• Sprawcę udało się zatrzymać i grozi mu do 12 lat więzienia
• Policja prosi o kontakt osoby, które zostały napadnięte i okradzione w podobny sposób
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zatrzymano chuligana, który napadł jednego z kibiców na Euro 2016. Poszkodowanych może być więcej
(KWP w Poznaniu)
d235m44

Tuż przed ćwierćfinałowym meczem Euro 2016 - starciem Polski z Portugalią, jeden z kibiców z Wielkopolski chciał kupić bilet w okolicach stadionu w Marsylii. W pewnym momencie zbliżyła się do niego grupa pseudokibiców Wisły Kraków.

- Jeden z nich, używając przemocy, zabrał pokrzywdzonemu złoty łańcuszek o wartości 7 tys. zł i gotówkę w kwocie 600 euro - relacjonuje Maciej Święcichowski z zespołu prasowego wielkopolskiej policji. - Funkcjonariusze z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców szybko ustalili personalia i adres potencjalnego sprawcy rozboju - dodaje.

13 lipca 28-letni sprawca został zatrzymany w Krakowie, skąd przewieziono go do Poznania i tutaj śledczy postawili mu zarzut rozboju. Podczas przeszukania mieszkania i pojazdu zatrzymanego, policjanci odzyskali złoty łańcuszek oraz zabezpieczyli na poczet przyszłych kar gotówkę.

d235m44

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Poznań Nowe Miasto, sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt tymczasowy. Za przestępstwo rozboju kodeks karny przewiduje do 12 lat więzienia.

Zdaniem policji, 28-latek mógł w podobny sposób okraść też innych kibiców przebywających podczas Euro 2016 we Francji.

- W przypadku innych przestępstw dokonanych w podobny sposób, świadków i pokrzywdzonych prosimy o kontakt z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu pod nr tel. 61 84 130 50 - apeluje Maciej Święcichowski.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d235m44

Podziel się opinią

Share

d235m44

d235m44
Więcej tematów