Trwa ładowanie...

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Posłowie Lewicy z egzemplarzami konstytucji, Klaudia Jachira z transparentem "Krzywoprzysięzca"

Nie obyło się bez kontrowersji podczas zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na prezydenta. Posłowie i posłanki Lewicy trzymali egzemplarze polskiej konstytucji, nie klaskali po złożeniu przysięgi, a posłanka Klaudia Jachira z KO wymachiwała transparentem.

Share
Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Posłowie Lewicy z egzemplarzami konstytucji, Klaudia Jachira z transparentem "Krzywoprzysięzca"Źródło: PAP
d22z74t

Andrzej Duda złożył już przysięgę prezydencką przed Zgromadzeniem Narodowym. Nie zabrakło kontrowersji po samym ślubowaniu.

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Konstytucja i transparent na sali obrad

Gdy na sali rozbrzmiały tradycyjne oklaski po złożeniu przysięgi prezydenckiej parlamentarzyści z Lewicy nie wstali do oklasków. W górę poszły też przyniesione przez nich egzemplarze polskiej konstytucji. Posłanki Lewicy przyszły także w ubraniach w kolorach tęczy, co związane jest z wcześniejszą manifestacją przed Sejmem. Lewica chciała w ten sposób zaprotestować przeciwko dyskryminacji osób ze społeczności LGBT.

<a href="https://wiadomosci.wp.pl/zaprzysiezenie-prezydenta-andrzeja-dudy-aleksander-kwasniewski-mam-szacunek-dla-tego-urzedu-na-zywo-6540074314188417a">ZOBACZ NASZĄ RELACJĘ MINUTA PO MINUCIE</a>

To niejedyny wyraz sprzeciwu wobec wyboru Andrzeja Dudy ze strony opozycji. Posłanka KO Klaudia Jachira przyszła na salę z transparentem, na którym napisane było "krzywoprzysięzca".

Zobacz wideo: Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. <a href="https://wiadomosci.wp.pl/bartlomiej-sienkiewicz-6142630866622593c">Bartłomiej Sienkiewicz</a> ostro o bojkocie. <a href="https://wiadomosci.wp.pl/leszek-miller-6030161922909313c">Leszek Miller</a>: słowa bezrozumne

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Długa lista nieobecnych

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy rozpoczęło się chwilę po godzinie 10. Na sali pojawili się najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości, w tym Jarosław Kaczyński. Prezydent Andrzej Duda przybył do Sejmu z rodziną. Oprócz małżonki towarzyszyła mu córka Kinga oraz jego rodzice.

d22z74t

Na sali zabrakło głównie osób związanych z Koalicją Obywatelską. Zgodnie z zapowiedzią Borysa Budki w Sejmie pojawiła się mała delegacja posłów KO. Nie było wśród nich liderów ugrupowania. Na uroczystości nie pojawili się także Lech Wałęsa i Bronisław Komorowski.

Wśród osób związanych z opozycją nie pojawili się także senator Wadim Tyszkiewicz oraz europosłowie: Róża Thun, Radosław Sikorski oraz Leszek Miller. Zabrakło też Rafała Trzaskowskiego, który zapowiedział, że "będzie poza Warszawą".

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz infomacje!

d22z74t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22z74t
d22z74t
Więcej tematów