Trwa ładowanie...

Wzruszający wpis Roberta Biedronia. Mówi o ludzkiej nienawiści

Prezydent Słupska Robert Biedroń to jeden z najbardziej uśmiechniętych polityków w Polsce. Jednak z powodu swojej orientacji seksualnej, o której mówi otwarcie, miał nierzadko nieprzyjemności. Postanowił w emocjonalnym wpisie pożegnać chłopca z podobnymi doświadczeniami. 14-letni Kacper odebrał sobie życie, bo nie mógł znieść, że się nad nim znęcają.
Share
Robert Biedroń jest prezydentem Słupska od 2014 r.
Robert Biedroń jest prezydentem Słupska od 2014 r.Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Tomasz Stańczak
d3ifvhm

14-letni Kacper odebrał sobie życie. Nie mógł dłużej wytrzymać drwin i obelg pod swoim adresem. Powodem znęcania się nad chłopakiem była jego orientacja seksualna. O jego historii napisał pisarz Jacek Dehnel. - Miał tego pecha, że urodził się gejem w Polsce - podkreślił.

Obojętny na tragedię nie pozostał też Robert Biedroń. W mediach społecznościowych zamieścił poruszający wpis. Uderzył w nim w... człowieka.

"Człowiek jest jedynym gatunkiem na ziemi, który nienawidzi z powodu homoseksualności. Żegnaj Kacprze - napisał.

Biedroń też słyszy okropne rzeczy na swój temat z powodu swojej orientacji. Przypomnijmy, że był tematem żartów m.in. radnych PiS z Białegostoku.

d3ifvhm

Zobacz też: "Dowiedziała się, że jestem ateistą. To było traumatyczne przeżycie"

Kulisy sprawy

- Rówieśnicy dokuczali mu w szkole, wyzywali go za to, że miał inną orientację, że się inaczej ubiera niż inni. Któryś z kolegów groził mu nawet, że go pobije - mówiła matka Kacpra w telewizji Nowa TV. Mimo że przeniosła syna do innej szkoły, problem nie zniknął. Chłopiec nie dał rady tego znieść i 4 września się powiesił.

Czy tragedii można było uniknąć? 14-latek podobno nie mógł liczyć na pomoc dorosłych. Jego nauczyciele mieli wiedzieć o znęcaniu się nad nim, jednak nic z tym nie zrobili.

Źródło: Twitter/WP

d3ifvhm

Podziel się opinią

Share
d3ifvhm
d3ifvhm
Więcej tematów