Trwa ładowanie...

Wyrok dla morderców z Leszna. Zabili z zazdrości o kobietę

W lipcu 2014 r. w jednym z mieszkań znaleziono rozkładające się zwłoki 39-letniego mężczyzny. Jak się okazało, udusili go dwaj znajomi z powodu zazdrości o kobietę. 30 listopada sąd uznał obu sprawców winnymi zabójstwa.

Wyrok dla morderców z Leszna. Zabili z zazdrości o kobietęŹródło: Policja.pl
d4nclef

20 lipca 2014 r. dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Lesznie odebrał telefon od mężczyzny, przyznającego się w rozmowie do zabójstwa swojego znajomego. Wysłany do wskazanego mieszkania patrol policji stwierdzili na miejscu charakterystyczny zapach rozkładającego się ciała. W przyległym do mieszkania pomieszczeniu gospodarczym policjanci znaleźli zwłoki ludzkie w daleko posuniętym rozkładzie.

Na miejscu zatrzymano cztery dorosłe osoby znajdujące się wówczas w mieszkaniu: 28-latka i jego matkę, 37-latka oraz 28-letnią główną najemczyni mieszkania. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu.

Po dwóch dniach zarzut zabójstwa postawiono dwóm mężczyznom. Obaj przyznali się do uduszenia swojego znajomego w trakcie spotkania zakrapianego alkoholem kilka dni wcześniej.

d4nclef

- Ich motywem była prawdopodobnie zazdrość o kobietę, najemczynię mieszkania, w którym doszło do zbrodni – wyjaśniała w lipcu 2014 r. Monika Żymełka, oficer prasowy leszczyńskiej policji.

W wyniku przeprowadzonego śledztwa okazało się, że to 38-letni dziś Arkadiusz Sz. udusił mężczyznę w czasie, gdy 30-letni Sylwester C. go przytrzymywał.

30 listopada sąd wydał wyrok w tej głośnej sprawie. Obaj mężczyźni zostali uznani winnymi zabójstwa. Arkadiusz Sz. został skazany na 15, a Sylwester C. na 10 lat więzienia. Wyrok nie jest prawomocny.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d4nclef
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4nclef
Więcej tematów