Trwa ładowanie...
dd39ca4

Wyrok dla kierowcy, który taranował konie

Na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata skazał w środę krakowski sąd kierowcę, który samochodem taranował konie z jadącymi na nich amazonkami na jednej z ulic w rejonie Krakowa.
Dodatkowo skazany Jacek P. obciążony został grzywną 1400 zł i 500-złotową nawiązką na rzecz Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

dd39ca4

Kilka miesięcy temu kierujący volkswagenem transporterem architekt Jacek P. wjechał w kolumnę amazonek przejeżdżających mostek na Rudawie. Nie reagował na sygnały jednej z nich, wstrzymującej ruch samochodów na czas przejazdu koni.

Kierowca najeżdżał kilka razy na nogi jednego z koni, który w pewnym momencie spłoszył się i uderzył sąsiedniego konia. Zwierzę zrzuciło dosiadającą je kobietę i wpadło na barierkę. Amazonki zanotowały numer odjeżdżającego samochodu.

Przed sądem Jacek P. tłumaczył, że nie zauważył kobiety wstrzymującej ruch i chciał tylko wyminąć konia, który sam się spłoszył. Zaproponował dobrowolne poddanie się karze, ale pokrzywdzone nie wyraziły na to zgody.

W środę Sąd Rejonowy dla Krakowa Krowodrzy uznał, że Jacek P. wjeżdżając między konie naraził kobiety na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia i jest również winny znęcania się nad zwierzętami.

Zdaniem sądu, wąski mostek ograniczał pole manewru i wyjaśnienia oskarżonego, że usiłował wyminąć konie, niezasługują na wiarę. Wyrok jest nieprawomocny. (aka)

dd39ca4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dd39ca4
Więcej tematów