Trwa ładowanie...
d3i7mpl

Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Wieś murem za Andrzejem Dudą

Polska podzielona nie tylko pod względem województw. Wyraźny podział rysuje się również między wyborcami na wsi a tymi w dużych miastach. Z sondażowych wyników wyborów prezydenckich 2020 wynika, że Rafał Trzaskowski wygrywa w aglomeracjach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Wieś murem za Andrzejem Dudą
Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Wieś murem za Andrzejem Dudą (PAP)
d3i7mpl

W niedzielę o godzinie 21 opublikowano sondażowe wyniki wyborów prezydenckich 2020. Exit poll nie gwarantuje zwycięstwa żadnemu z kandydatów. Z sondażu IPSOS wynika, że 50,4 proc. wyborców zagłosowało na Andrzeja Dudę, a 49,6 proc. głosujących wybrało Rafała Trzaskowskiego.

Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Wieś wolała Andrzeja Dudę

Zgodnie z sondażem exit poll Andrzej Duda mógł liczyć na 62,2 proc. głosów wyborców na wsiach. Rafał Trzaskowski uzyskał tam 36,8 proc. głosów.

W przypadku miast do 50 tys. mieszkańców różnica wynosiła jedynie 7,6 pkt. procentowego na korzyść Rafała Trzaskowskiego.
Jeszcze mniejsza różnica jest w miastach do 200 tys. mieszkańców. Z danych IPSOS wynika, że 51 proc. tego elektoratu wybrało Rafała Trzaskowskiego, a 49 proc. Andrzeja Dudę.

Największa rozbieżność miała miejsce pośród mieszkańców miast, w których mieszka ponad 500 tys. osób. 61,9 proc. wyborców głosowało w nich na Rafała Trzaskowskiego, a 38,1 proc. na Andrzeja Dudę.

d3i7mpl

Kiedy oficjalne wyniki wyborów prezydenckich 2020?

Państwowa Komisja Wyborcza podczas wieczornej konferencji zapowiedziała, że oficjalne wyniki wyborów prezydenckich 2020 możemy poznać już w poniedziałek.

- Ustawa przewiduje, że jeżeli chodzi o wyniki z lokali zagranicznych, to czekamy dokładnie 48 godzin. Z tych informacji, które otrzymujemy, wynika, że być może jutro uda się przedstawić dokładne wyniki - poinformował Sylwester Marciniak.

Zanim poznamy oficjalne wyniki wyborów, IPSOS poda wyniki sondaży late poll.

d3i7mpl

Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Przemówienie Rafała Trzaskowskiego. "Po pierwsze: wygramy"

Źródło: TVP Info

d3i7mpl

Podziel się opinią

Share

d3i7mpl

d3i7mpl
Więcej tematów