Trwa ładowanie...

Wyciągnął matkę z dziećmi z tonącego auta. Polak bohaterem w Irlandii

Piotr Smoleński rzucił się na ratunek pasażerom tonącego BMW w irlandzkim Cork. W aucie znajdowała się matka z dziećmi i pies. Samochód szybko nabierał wody przez uchylone okno.

Wyciągnął matkę z dziećmi z tonącego auta. Polak bohaterem w IrlandiiŹródło: flickr.com
d3tyr62

Dramatyczne wydarzenia miały miejsce w sobotę ok. godz. 19:20. Kierowca wysiadł na chwilę z zaparkowanego koło domu auta. Wewnątrz znajdowała się jego żona wraz z synami i psem. Prawdopodobnie jedno z dzieci zwolniło przypadkiem hamulec ręczny i auto stoczyło się do rzeki Lee. Gdy kierowca - Bartłomiej Waszczewski - wyszedł z domu i zauważył co się stało, auto było już głęboko zanurzone w wodzie.

- Żona krzyczała, dzieci krzyczały. Myślałem tylko o jednym, jak im pomóc - tłumaczył w rozmowie z "Irish Examiner". Mężczyzna rzucił się na ratunek rodzinie, ale próby wybicia szyb czy zatrzymania samochodu porwanego przez silny nurt spełzły na niczym. Na szczęście obok przejeżdżał inny Polak, Piotr Smoleński.

- Widziałem w środku małe dzieci, ich oczy. Chłopcy drapali w okna. Wszyscy płakali i krzyczeli - relacjonuje Smoleński. 35-latek znał rodzinę, która znalazła się w tonącym aucie. 35-latkowi udało dostać się do auta i wyciągnąć jednego z chłopców. Gdy dopływał z nim do brzegu, stali tam już gapiowie, którzy odebrali dziecko. Smoleński natychmiast zawrócił i wyciągnął drugiego chłopca. Gdy wyciągał kobietę, auto znajdowało się już niemal całkowicie pod wodą. Na końcu z samochodu wypłynął pies.

Obaj mężczyźni doznali lekkich obrażeń. Irlandzkie media Smoleńskiego okrzyknęły bohaterem, ten jednak zaprzecza. - Każdy na moim miejscu zrobiłby to samo - twierdzi.

d3tyr62
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tyr62
Więcej tematów