placeholder_28lj8n

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Konfederacja ma nowego szefa

Marek Jakubiak został nowym szefem koła poselskiego Konfederacji. Na tym miejscu zastąpił posła Jacka Wilka (KORWiN). - Decyzja jest podyktowana kampanią wyborczą do majowych wyborów do Parlamentu Europejskiego - mówili w czwartek na konferencji w Sejmie politycy ugrupowania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marek Jakubiak został nowym szefem koła poselskiego Konfederacji KORWiN, Braun, Liroy, Narodowcy
Marek Jakubiak został nowym szefem koła poselskiego Konfederacji KORWiN, Braun, Liroy, Narodowcy (East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski)
placeholder_28lj8n

- Startuję z pierwszego miejsca w bardzo ważnym okręgu, okręgu śląskim, dlatego będę się skupiał na tej kampanii już na 100 proc. Z tego powodu ustaliliśmy wspólnie, że najlepszym rozwiązaniem będzie zmiana na funkcji przewodniczącego koła. (...) Mam przyjemność ogłosić, że obejmie ją Marek Jakubiak – mówił na konferencji poseł Jacek Wilk.

Marek Jakubiak podziękował za zaufanie, którym obdarzyli go koalicjanci. Podkreślił, że w realizacji postanowień ugrupowania nic się nie zmieni. - Będziemy różnorodni, będziemy mieli wspólny mianownik Bóg - Honor- Ojczyzna i troskę o nasze państwo - zapewniał Jakubiak. Poseł zapowiedział, że w najbliższych dniach opublikuje plany Konfederacji na przyszłość.

placeholder_28lj8n

-Proszę trzymać za nas kciuki, bo w tej chwili jesteśmy już jedną alternatywą dla Prawa i Sprawiedliwości i Platformy Obywatelskiej - zakończył.

Zobacz także: Władysław Teofil Bartoszewski nawiązuje do słów jego ojca: mamy obecnie całą armię „dyplomatołków”

placeholder_28lj8n

Plan na eurowybory

Konfederacja KORWiN, Braun, Liroy, Narodowcy od momentu powstania podkreśla, że jest pro-polską inicjatywą. Koalicję tworzą: Grzegorz Braun (kandydat na prezydenta Gdańska), poseł Piotr Liroy-Marzec (prezes "Skutecznych"), aktywistka pro-life Kaja Godek, a także Robert Winnicki (Ruch Narodowy).

Kandydaci ugrupowania w majowych wyborach do PE zapowiadali, że będą walczyć o polskie interesy w Unii. "Będziemy się bili z Brukselą (...) w imię niepodległości Polski" - zapowiadał Robert Winnicki podczas konwencji wyborczej.

Z kolei Janusz Korwin-Mikke domaga się zmiany ustroju w Polsce. Wielokrotny kandydat na prezydenta Polski w kontekście eurowyborów powoływał się na Brexit. "Z Unii Europejskiej można wyjść. Przykład dała nam UKIP (Partia Niepodległości Zjednoczonego Królestwa - przyp. red.). Wielka Brytania za miesiąc uzyska niepodległość" - mówił w lutym Korwin-Mikke.

placeholder_28lj8n

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

Zgodnie z decyzją prezydenta, Polacy pójdą do urn 26 maja. W głosowaniu zostanie wyłonionych 52 europosłów. Na terenie całej Unii Europejskiej wybory będą się odbywać pomiędzy 23 a 26 maja. W nowej kadencji zasiądzie łącznie 705 eurodeputowanych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

placeholder_28lj8n

Źródło: Do Rzeczy

Polub WP Wiadomości
placeholder_28lj8n
placeholder_28lj8n