Trwa ładowanie...
dqn2hva

Korwin-Mikke z nową inicjatywą. Okrzyki "precz z Unią Europejską"

Konfederacja KORWiN, Braun, Liroy, Narodowcy - tak brzmi nazwa nowej koalicji, która podkreśla że jest pro-polską inicjatywą. "Listy do Parlamentu Europejskiego są już prawie gotowe" - mówił Janusz Korwin-Mikke.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poseł Piotr "Liroy" Marzec przemawia podczas konwencji
Poseł Piotr "Liroy" Marzec przemawia podczas konwencji (East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)
dqn2hva

Koalicję tworzyć będą: Grzegorz Braun (kandydat na prezydenta Gdańska), poseł Piotr "Liroy" Marzec (prezes "Skutecznych"), aktywistka pro-life Kaja Godek, a także Robert Winnicki (Ruch Narodowy).

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Wtedy doszło do pierwszego zgrzytu. Prowadzący konwencję pomylił zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego". Potem głos zabrał lider ugrupowania Janusz Korwin-Mikke. "Przepraszam za długą nazwę. Ona jest tak długa, że Pani Godek się nie zmieściła" - zażartował polityk.

dqn2hva

Hasło niepodległość

Były poseł do oraz eurodeputowany, a także wielokrotny kandydat na prezydenta Polski, podkreślał, że Polsce potrzebna jest zmiana ustroju. W kontekście wyborów europejskich powoływał się na Brexit. "Z Unii Europejskiej można wyjść. Przykład dała nam UKIP (Partia Niepodległości Zjednoczonego Królestwa - przyp. red.). Wielka Brytania za miesiąc uzyska niepodległość" - mówił Korwin-Mikke.

Lider KORWiN odnióśł się także do tworzenia wspólnej listy w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. "Ona się tworzy, jest ciasno i ciężko. Już jest prawie gotowa" - stwierdził polityk. Nie podał jednak konkretnej daty ujawnienia reprezentacji Konfederacji.

Korwin-Mikke zwrócił się także z apelem do wyborców - "to od was zależy czy prawica znajdzie się w Parlamencie Europejskim i Sejmie. Potem Polska się odrodzi".

dqn2hva

"Będziemy się bili z Brukselą"

Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego, przyznał na konwencji że Konfederacja idzie po sukces. "Będziemy się bili z Brukselą (...) w imię niepodległości Polski". Lider narodowców odniósł się także do konkurentów startujących w eurowyborach. Obóz Zjednoczonej Prawicy nazwał "socjalistyczno-etatystycznym, który podlega Waszyngtonowi i Tel-Awiwowi". Wtedy padł okrzyk "przecz z Tel-Awiwem". Koalicji Europejskiej przypisał "patronat z Berlina", a lidera Wiosny, Roberta Biedronia uznał za dziecko "nie Palikota, ale Kaczyńskiego".

"Liroy" dołącza do inicjatwy

dqn2hva

Były poseł Kukiz'15 zapowiedział budowę nowej Polski, która będzie miała silną reprezentację w Europie. "W Brukseli mamy do czynienia z przerośnięta biurokracją, tabunem urzędników. Unia teraz przypomina Związek Radziecki niż budowanie wspólnoty" - podkreślał muzyk. Po jego przemówieniu z sali słychać było eurosceptyczne okrzyki "przecz z Unią Europejską".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Janusz Korwin-Mikke: To jest demagogia i straszenie ludzi

dqn2hva

Podziel się opinią

Share

dqn2hva

dqn2hva
dqn2hva
Więcej tematów