Trwa ładowanie...

Partia Kierowców łączy się z Konfederacją, będzie wspólna lista do PE

W środę do Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy przystąpiła Partia Kierowców. Kandydaci ugrupowania mają zapewniony start do Brukseli z 8. miejsca w każdym z 13 okręgów.
Share
Członkowie Konfederacji. Na zdjęciu (od lewej): Konrad Berkowicz, Janusz Korwin-Mikke oraz Jacek Wilk
Członkowie Konfederacji. Na zdjęciu (od lewej): Konrad Berkowicz, Janusz Korwin-Mikke oraz Jacek Wilk Źródło: East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER
d320l0l

- My się cieszymy, bo nie ma tygodnia, w którym ktoś nowy nie przyłączyłby się do nas i nie zasiliłby Konfederacji - mówił na konferencji w Sejmie Jacek Wilk, szef koła poselskiego Konfederacji. Polityk podkreślił, że kolejny koalicjant jest "cennym nabytkiem" przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Krytykowany pakiet mobilności

Według Jacka Wilka "najbardziej uciskaną grupą w Polsce" są właśnie kierowcy. Argumentował to licznymi opłatami, podatkami oraz wysoką akcyzą, jaką trzeba zapłacić za litr paliwa. "Wystarczy na te liczby spojrzeć, żeby zobaczyć jak bardzo 'sfiskalizowana' jest jazda samochodem" - dodał.

d320l0l

Szef klubu poselskiego skrytykował także unijny pakiet mobilności. Nowe przepisy wprowadzają m.in. obowiązek płacy minimalnej dla kierowców oraz restrykcyjne zasady dotyczące odpoczynku w hotelach, a nie w kabinach ciężarówek.

Zobacz także: Anna Zalewska z zakazem? Minister: to fake news!

- Ten pakiet tak naprawdę wyeliminuje w dużej części, albo może w całości, polskich przewoźników, bardzo utrudni życie dziesiątkom-setkom tysięcy ludzi żyjących w Polsce z przewozu, którzy podróżują za granicę, którzy przywożą towary - mówił Wilk. Dodał, że Konfederacja startuje w majowych wyborach, aby "tego typu antypolskie działania blokować".

d320l0l

Nowy gracz

Na środowej konferencji w Sejmie wystąpiła także liderka Partii Kierowców, Halszka Bielecka. Szefowa ugrupowania zapewniła, że w Parlamencie Europejskim reprezentanci partii "skupią się ochronie prawa, będziemy przeciwko dyskryminacji, zarówno zawodowych kierowców, jak również przedsiębiorców, ale także zwykłych kierowców, którzy po prostu potrzebują sprawiedliwego traktowania".

Partia Kierowców została formalnie zarejestrowana zaledwie dwa tygodnie temu. Bielecka pytana o partyjne struktury, przyznała, że wpłynęło 6 tys. zgłoszeń na kandydatów do ugrupowania. - Nie reprezentujemy tylko kierowców prywatnych, mamy ludzi, którzy m.in. pracują w fundacjach pomagających osobom poszkodowanym w wypadkach - mówiła liderka partii.

d320l0l

Zgodnie z przedwyborczą umową, Partia Kierowców dostanie "ósemki" we wszystkich 13 okręgach. Jednak na razie nie ujawniono żadnego z nazwisk potencjalnych kandydatów na europosłów.

Decyzją prezydenta, Polacy pójdą do urn 26 maja. W nowym składzie Parlamentu Europejskiego znajdzie się 52 europosłów z Polski. Łącznie w izbie będzie obradowało 705 eurodeputowanych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Polsat News

d320l0l

Podziel się opinią

Share
d320l0l
d320l0l
Więcej tematów