Trwa ładowanie...
dri1xjs
konfederacja

Konfederacja ogłosiła "jedynki". Bosak w Warszawie, Liroy w Wielkopolsce

Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy zorganizowała w sobotę konwencję i ogłosiła decyzje ws. list wyborczych. Nie obyło się bez zaskoczeń. Np. z 10 miejsca na Dolnym Śląsku ma wystartować Janusz Korwin-Mikke.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Janusz Korwin-Mikke przemawiający podczas sobotniej konwencji.
Janusz Korwin-Mikke przemawiający podczas sobotniej konwencji. (PAP)
dri1xjs

Lista nazwisk Konfederacji jest długa i bardzo bogata. W centrum kraju otwierać je będą Krzysztof Bosak w Warszawie i Kaja Godek na Mazowszu.

Z "jedynkami" wystartują też Grzegorz Braun na Podkarpaciu, Piotr Liroy Marzec w Wielkopolsce, Robert Winnicki na Podlasiu, Warmii i Mazurach, Jacek Wilk na Śląsku, Sławomir Mentzen w Pomorskiem, Krzysztof Drozdowski w Kujawsko-Pomorskiem, Waldemar Utecht w Łódzkiem, Krzysztof Tuduj w Zachodniopomorskiem i w Lubuskiem, Robert Iwaszkiewicz na Dolnym Śląsku i w Opolskiem, Konrad Berkowicz w Małopolsce i w Świętokrzyskiem oraz Witold Tumanowicz w Lubelskiem.

Zaskoczeniem może być dla niektórych fakt, że Janusz Korwin-Mikke wystartuje z miejsca 10. na liście na Dolnym Śląsku i w Opolskiem, a poseł Marek Jakubiak z miejsca 10. w Warszawie.

dri1xjs

Nagranie z konwencji poniżej:

Do Polski przyjechało więcej imigrantów niż do Niemiec

Podczas konwencji głos zabrał m.in. Janusz Korwin-Mikke (lider partii KORWiN). Polityk podkreślał, że PiS tylko pozoruje walkę z LGBT+ oraz nie jest na tyle silne, by ochronić Polskę przed UE.

dri1xjs

- To PiS wciągnęło nas do Unii. (...) To dzięki podpisowi śp. Lecha Kaczyńskiego utraciliśmy niepodległość i prawo unijne ma pierwszeństwo przed polskim - cytuje Korwina-Mikke RMF FM.

Prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki dużą część swojego wystąpienia poświęcił z kolei kryzysowi migracyjnemu. Zaznaczył, że w ubiegłym roku do naszego kraju wjechało w sumie 600 tys. emigrantów, czyli więcej niż do Niemiec. - Zatrzymamy zalew imigrantów - zapewniał.

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dri1xjs

Podziel się opinią

Share

dri1xjs

dri1xjs
Więcej tematów