Trwa ładowanie...
d1ugjwp

Wybory 2020. Najnowszy sondaż. Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski w drugiej turze. Mała różnica

W wyborach prezydenckich 2020 pojawił się nowy gracz. Rafał Trzaskowski jest kolejnym kandydatem Koalicji Obywatelskiej. Czy ma szansę wygrać z Andrzejem Dudą? Pojawiły się wyniki najnowszego sondażu.
Share
Wybory prezydenckie 2020. Druga tura z Andrzejem Dudą i Rafałem Trzaskowskim?
Wybory prezydenckie 2020. Druga tura z Andrzejem Dudą i Rafałem Trzaskowskim?Źródło: PAP
d1ugjwp

Gdyby wybory prezydenckie miały się odbyć w najbliższą niedzielę, obecnie urzędująca głowa państwa może liczyć na najwięcej głosów. Andrzeja Dudę zyskałby poparcie 43,76 proc. Jak wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla Super Expressu, Rafał Trzaskowski z Koalicji Obywatelskiej zyskał 16,54 proc. głosów. Na trzecim miejscu znalazł się Szymon Hołownia z wynikiem 15,88 proc.

Na lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza zagłosowałoby 9,73 proc. wyborców. Z kolei na Krzysztofa Bosaka z Konfederacji - 6,45 proc. Kandydat Lewicy Robert Biedroń może liczyć na 5,51 proc. poparcie.

Mniej niż jeden procent zyskali następujący kandydaci: Paweł Tanajno (0,82 proc.), Marek Jakubiak (0,80 proc.), Mirosław Piotrowski (0,43 proc.) oraz Stanisław Żółtek (0,08 proc.)

d1ugjwp

Zobacz wideo: Patryk Jaki krytycznie o kandydacie KO. Cezary Tomczyk mówi o "głębokiej traumie"

Wybory prezydenckie 2020. Druga tura: Andrzej Duda vs. Rafał Trzaskowski?

Gdyby doszło do drugiej tury, Andrzej Duda stanąłby do pojedynku o Pałac Prezydencki z Rafałem Trzaskowskim. Duda wygrałby wybory 2020, zyskując 53 proc. poparcie. Z kolei kandydat Koalicji Obywatelskiej może liczyć na 47 proc. głosów.

d1ugjwp

Cezary Tomczyk o badaniach PO: Rafał Trzaskowski może wygrać z Andrzejem Dudą w II turze

Cezary Tomczyk był gościem Michała Wróblewskiego w programie "Tłit" Wirtualnej Polski. Polityk Koalicji Obywatelskiej był pytany o to, kto się powinien najbardziej bać kandydatury Rafała Trzaskowskiego.

– Mogę państwu coś zdradzić: część naszych wewnętrznych badań jasno pokazuje, że Rafał Trzaskowski w drugiej turze już dzisiaj ma największe szanse spośród wszystkich kandydatów opozycyjnych, by wygrać z Andrzejem Dudą – mówił polityk w programie "Tłit". - Dzisiaj ten świat opozycyjny bardzo jasno mówi: chcemy lidera, chcemy kogoś, kto pokaże, że możemy zwyciężać – tłumaczył Cezary Tomczyk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Super Express"

d1ugjwp

Podziel się opinią

Share
d1ugjwp
d1ugjwp
Więcej tematów