Trwa ładowanie...
d141wwi

Wybory prezydenckie 2020. Nowy sondaż ws. głosowania korespondencyjnego. Polacy wolą iść do urn

Wybory prezydenckie 2020 początkowo miały się odbyć za pomocą głosowania korespondencyjnego. Jednak ta metoda nie podoba się Polakom. Tak wynika z najnowszego sondażu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory prezydenckie 2020. Polacy wolą głosować stacjonarnie
Wybory prezydenckie 2020. Polacy wolą głosować stacjonarnie (PAP)
d141wwi

Sondaż United Surveys został przeprowadzony dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej". Aż 45,7 proc. osób preferuje, by wybory odbyły się tradycyjnie, przy założeniu, że w wyjątkowych przypadkach głosowanie powinno odbyć się korespondencyjnie. Z kolei 42,8 proc. badanych podoba się pomysł przeprowadzenia wyborów mieszanych, gdzie wyborca sam decyduje, jak che oddać głos.

Zaledwie 5,7 proc. badanych popiera pomysł przeprowadzenia wyborów wyłącznie korespondencyjnych. 5,8 proc. osób nie ma w tej sprawie zdania.

Przypomnijmy: wybory 2020 w trybie korespondencyjnym miały się odbyć 10 maja. Tak się jednak nie stało. W dniu wyborów Państwowa Komisja Wyborcza przedstawiła uchwałę, w której "stwierdza się, że nie było możliwości głosowania na kandydatów". Szef PKW sędzia Sylwester Marciniak wskazał również na to, że "marszałek Sejmu ma teraz 14 dni na ponowne zarządzenie wyborów".

d141wwi

Zobacz też: Wybory 2020. Nie będzie wymiany Roberta Biedronia. Polityk Lewicy tłumaczy, z czego wynikają spadki w sondażach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d141wwi

Podziel się opinią

Share
d141wwi
d141wwi
Więcej tematów