Trwa ładowanie...
d3szkul

Wybory 2020. Zbigniew Ziobro: wybory prezydenckie należało przeprowadzić w maju

- Wybory należało przeprowadzić w maju; tak sądziłem wcześniej i tak sądzę dziś - stwierdza w najnowszym wywiadzie Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości przyznaje, że "głosowanie na przełomie czerwca i lipca oznacza stratę czasu na długą kampanię".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory prezydenckie 2020. Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro (zdj. arch.)
Wybory prezydenckie 2020. Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro (zdj. arch.) (Getty Images)
d3szkul

Szef Solidarnej Polski (koalicjanta rządowego Prawa i Sprawiedliwości - red.) winą za ostatni kryzys związany z koronawirusem i brakiem przeprowadzenia wyborów obarcza opozycję. - Wykorzystali wielki światowy kryzys i epidemiczny i gospodarczy, do gry terminem wyborów oraz cynicznie i instrumentalnie sięgnęli po argumenty związane z bezpieczeństwem zdrowotnym - mówi w rozmowie z "Sieci" Zbigniew Ziobro.

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny przypomniał, że od początku był przeciwny przesunięciu terminu wyborów. Według polityka zmiana daty i ewentualne głosowanie na przełomie czerwca i lipca nic nie zmienią z punktu widzenia epidemiologicznego i "oznaczają stratę czasu na długą kampanię i nie zwiększa szans Andrzeja Dudy". - Czeka nas bardzo ciężka walka o Polskę, o wszystko - ocenił, jednocześnie zaznaczając, że wierzy w zwycięstwo kandydata popieranego przez Prawo i Sprawiedliwość.

Ziobro był pytany także o przyszłość koalicji rządowej, szczególnie po "turbulencjach w Zjednoczonej Prawicy". - Za nami trudny wiraż. Musimy uznać, że doszło do nadszarpnięcia wzajemnego zaufania. Trzeba wrócić do źródeł, do wspólnoty wartości i do uznania wiodącej roli największego ugrupowania, czyli PiS i przywództwa w obozie Jarosława Kaczyńskiego, ale też uznania prawa mniejszych koalicjantów do realizacji uzgodnionych zadań w ramach podpisanej umowy koalicyjnej - tłumaczył w wywiadzie szef resortu sprawiedliwości.

d3szkul

Według niego o "możliwym powrocie Gowina" nie ma potrzeby rozmawiać w tym momencie. Na pytanie, czy jeśli Porozumienie zażąda własnego klubu w Sejmie, to Solidarna Polska postąpi podobnie, Ziobro powiedział, że "nie można wykluczyć pewnych zmian". - Na pewno musimy spotkać się w gronie liderów, szczerze porozmawiać i wyjaśnić sobie pewne rzeczy - zapowiedział Ziobro.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Sieci"

d3szkul

Zobacz też: Wybory 2020 - tym razem się uda? "Jarosław Kaczyński ma za sobą dwie instytucje"

d3szkul

Podziel się opinią

Share
d3szkul
d3szkul