Trwa ładowanie...
d44ei8b

Wybory 2020. Rafał Trzaskowski pytany o ulicę Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. Stawia warunek

Kandydat w wyborach prezydenckich 2020 Rafał Trzaskowski odniósł się do kwestii pojawienia się w Warszawie ulicy im. Lecha Kaczyńskiego. Polityk nie mówi "nie", ale stawia jeden warunek.
Share
Wybory 2020. Na zdjęciu kandydat KO i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski
Wybory 2020. Na zdjęciu kandydat KO i prezydent Warszawy Rafał TrzaskowskiŹródło: PAP
d44ei8b

Kandydat Koalicji Obywatelskiej oraz prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski był gościem na antenie Polsat News. Polityk był pytany o "odbudowywanie polskiej wspólnoty". Prowadzący Bogdan Rymanowski zwrócił uwagę na to, że przez prawie dwa lata w stolicy nie powstała ulica Lecha Kaczyńskiego. Trzaskowski zaznaczył, że "zapowiadał wprowadzenie takiej inicjatywę pod obrady po wszystkich wyborach".

- Jeśli zostanę prezydentem Rzeczypospolitej, będę namawiał usilnie prezydenta stolicy z opozycji, który zajmie moje miejsce, żeby wystąpił z inicjatywą stworzenia w Warszawie ulicy Lecha Kaczyńskiego - tłumaczył kandydat KO w wyborach 2020.

Dodał, że "nie chce robić tego teraz, bo nie chce wpisać tej dyskusji w kampanię wyborczą, bo to sprawa zbyt poważna". - Lech Kaczyński zasługuje na ulicę w Warszawie, ale nie chcę, żeby rozpoczął się jazgot polityczny dookoła tej sprawy - powiedział Trzaskowski.

d44ei8b

Zobacz wideo: Patryk Jaki krytycznie o kandydacie KO. Cezary Tomczyk mówi o "głębokiej traumie"

W sieci pojawiły się komentarze polityków i publicystów, którzy zwracali uwagę, że Rafał Trzaskowski jako prezydent Warszawy może już teraz wnioskować o nadanie stołecznej ulicy nazwy Lecha Kaczyńskiego.

Warszawa. Aleja Lecha Kaczyńskiego już była

Niektórzy komentatorzy zwracali również uwagę na to, że w przeszłości w Warszawie znajdowała się ulica upamiętniająca tragicznie zmarłego prezydenta. Warto przypomnieć, że w 2017 roku decyzją ówczesnego wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery, aleja Armii Ludowej została przemianowana na Aleję Lecha Kaczyńskiego w ramach dekomunizacji nazw ulic. W tym samym roku Rada Miasta Stołecznego Warszawy przyjęła uchwałę o wniesieniu skargi na zarządzenie zastępcze do sądu administracyjnego.

Efekt? W 2018 roku rada przyjęła kolejną uchwałę, ponownie zmieniającą nazwę arterii z al. Lecha Kaczyńskiego na Trasę Łazienkowską. Uchwała w tej sprawie weszła w życie 5 lutego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d44ei8b

Podziel się opinią

Share
d44ei8b
d44ei8b
Więcej tematów