Trwa ładowanie...
d3hcl94

Wybory 2020. Co Polacy sądzą o roli pierwszej damy? Najnowszy sondaż

Wybory już w niedzielę, a dzisiaj kampanii prezydenckiej. Trwa dyskusja, jaką rolę powinna odgrywać w prezydenturze pierwsza dama. Najnowszy sondaż nie pozostawia złudzeń. Większość oczekuje większej aktywności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. Jaka powinna być pierwsza dama?
Wybory 2020. Jaka powinna być pierwsza dama? (East News)
d3hcl94

Wybory prezydenckie. O tym, kto przez kolejne 5 lat będzie sprawował rolę prezydenta, zdecydujemy już w niedzielę. Trwa dyskusja, czy pierwsza dama powinna wypowiadać się publicznie na ważne tematy społeczno-polityczne.

Jak wynika z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 68 proc. ankietowanych uważa, że tak. Po 34 proc. badanych wskazało odpowiedzi "zdecydowanie tak" i "raczej tak".

Przeciwnego zdania jest 23 procent respondentów. 6 proc. udzieliło odpowiedzi "zdecydowanie nie", a "raczej nie" - 17 procent.

d3hcl94

Wybory 2020. Najnowszy sondaż

Małgorzata Trzaskowska bardzo aktywnie zaangażowała się w kampanię swojego męża. Ale cały czas walka między Rafałem Trzaskowskim a Andrzejem Dudą jest szalenie wyrównana.

O wygranej lub przegranej może zadecydować nawet kilkanaście tysięcy głosów. Wskazują na to także najnowsze badania.

d3hcl94

Według najnowszego sondażu telefonicznego Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 różnica w poparciu między kandydatami jest minimalna. Badanym zadano pytanie: "Na którego z kandydatów zagłosuje pan(i) w II turze wyborów prezydenckich?". 46,4 procent ankietowanych zapowiedziało, że zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego. Poparcie dla obecnego prezydenta deklaruje natomiast 45,9 procent.

7,7 procent badanych jeszcze nie wie, na kogo zagłosuje w niedzielę.

W stosunku do poprzedniego sondażu, przeprowadzonego 2-3 lipca, Andrzej Duda traci 0,1 punktu procentowego, Rafał Trzaskowski natomiast 0,6 punktu procentowego. Zwiększyła się nieco liczba osób niezdecydowanych - to 0,7 p.p. więcej niż w poprzednim badaniu.

d3hcl94

Zobacz też: Wybory 2020. Borys Budka: TVP zamieniła się w sztab wyborczy Andrzeja Dudy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d3hcl94

Podziel się opinią

Share
d3hcl94
d3hcl94
Więcej tematów