Trwa ładowanie...

Wszystko wiadomo. Znamy ostatnie pytanie referendalne

Szef MON Mariusz Błaszczak przedstawił czwarte, ostatnie pytanie, które ma się znaleźć w referendum planowanym wraz z jesiennymi wyborami parlamentarnymi. Będzie dotyczyło likwidacji bariery zbudowanej na granicy z Białorusią.

Mariusz Błaszczak zaprezentował ostatnie pytanie referendalne. Będzie dotyczyło likwidacji bariery na granicy z BiałorusiąMariusz Błaszczak zaprezentował ostatnie pytanie referendalne. Będzie dotyczyło likwidacji bariery na granicy z BiałorusiąŹródło: PAP, PiS
d2maxkq
d2maxkq

Pytanie będzie brzmiało: "Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi"? Przedstawił je w nagraniu w mediach społecznościowych minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

- O sprawach bezpieczeństwa, które dotykają bezpieczeństwa, powinni decydować obywatele. Polska może stać się kolejnym celem Putina. A nasze bezpieczeństwo jest realnie zagrożone. Dlatego konsekwentnie wzmacniamy Wojsko Polskie oraz budujemy zaporę na granicy z Białorusią i Rosją - mówi w nagraniu szef MON.

- Donald Tusk i jego ekipa najpierw likwidowali jednostki wojskowe na wschodzie Polski, potem krytykowali nas za to, że zbudowaliśmy barierę na granicy z Białorusią, a następnie zapowiadali jej likwidację - dodaje Błaszczak.

d2maxkq

W materiale PiS przypominane są słowa szefa MON za rządów PO, Tomasza Siemoniaka. - Nikt nie lubi takich rzeczy jak oszczędzanie, ale jak nie ma to nie ma - mówi Siemoniak.

Jest też Donald Tusk. - Ja mówię o tym bardzo wprost. Oni nie chcą zbudować żadnego muru - mówi na nagraniu szef PO.

A także Janina Ochojska, zapytana w Radiu Zet, o to czy mur powinien zostać rozebrany. - Kiedyś będzie rozebrany - mówi europosłanka Koalicji Europejskiej.

- Nie pozwolimy na to, aby Polska była bezsilna, na coraz większą agresję ze strony Putina - mówi Błaszczak w materiale. I dodaje: - To państwo zdecydują, czy nasza granica będzie dalej konsekwentnie broniona. Czy będzie bezpieczna?

Groza w spocie. Mapa Polski zmienia kolor

W spocie Mariusz Błaszczak występuje na tle mapy Polski, która w pewnym momencie zmienia swój kolor. Biała Polska zmienia się stopniowo na czerwoną. Zmiana koloru postępuje od wschodu - sugerując, że to czeka Polskę, jeśli bariera na granicy zostanie zlikwidowana. Kolor czerwony dochodzi nawet do Bydgoszczy. Przypomnijmy, że to właśnie pod Bydgoszczą znaleziono dopiero po kilku miesiącach rosyjską rakietę, która przeleciała nad Polską.

. PiS
Kadr ze spotu PiS o ostatnim pytaniu referendalnymŹródło: PiS

Pozostałe pytania referendalne

W piątek Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło akcję przedstawiania pytań referendalnych. Pierwsze pytanie - jak przekazał prezes PiS Jarosław Kaczyński - będzie brzmiało: "Czy popierasz wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw?", a drugie - o czym informowała w sobotę wiceprezes PiS Beata Szydło - "Czy jesteś za podwyższeniem wieku emerytalnego wynoszącego dziś 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn?".

d2maxkq

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Uderza w rządzących. "Pisowcy walczą o pozostanie na wolności"

Kiedy odbędzie się referendum?

Referendum miałoby się odbyć razem z wyborami, które prezydent Andrzej Duda zarządził na 15 października.

d2maxkq

16 i 17 sierpnia odbędzie się dwudniowe posiedzenie Sejmu, które zgodnie z harmonogramem ma zająć się m.in. rozpatrzeniem wniosku o referendum.

Pytania referendalne WP
Pytania referendalneŹródło: WP

Czytaj także:

d2maxkq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2maxkq
Więcej tematów