Trwa ładowanie...

"Szach mat". Odpowiedź z UE miażdżąca dla referendum Kaczyńskiego

Robert Biedroń opublikował na Twitterze pismo od Ylvy Johansson, komisarz europejskiej ds. wewnętrznych, która potwierdza: "Polska ma prawo być zwolnioną z przymusowej relokacji". Odpowiedź Komisji Europejskiej podważa sens organizowanego przez PiS referendum.

Biedroń odpowiedział na opublikowane przez PiS pytanieBiedroń odpowiedział na opublikowane przez PiS pytanieŹródło: PAP, Twitter
d3f1fkx
d3f1fkx

Opublikowane przez europosła Lewicy pismo odnosi się do zaprezentowanego przez premiera Mateusza Morawieckiego w niedzielę rano trzeciego pytania, które ma się pojawić w jesiennym referendum. A brzmi ono: "Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzuconym przez biurokrację europejską?".

Z opublikowanej na Twitterze odpowiedzi, którą Rober Biedroń uzyskał od europejskiej komisarz ds. wewnętrznych, jasno wynika, jakie są zasady działania mechanizmu solidarności.

"Szach mat Premierze Morawiecki! Sens referendum Kaczyńskiego prysł! Właśnie dostałem oficjalną odpowiedź od Komisji Europejskiej - Polska ma prawo być zwolniona z przymusowej relokacji. Wejdźmy w dialog z UE i dopnijmy szczegóły. Panie Morawiecki - czas na dojrzałą decyzję" - napisał Biedroń na Twitterze.

d3f1fkx

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Tłit - Leszek Miller

"Jeśli ocena nakreślona w podejściu ogólnym Rady miałaby zostać przeprowadzona dzisiaj, biorąc pod uwagę, że Polska przyjmuje około 1 miliona osób, które uciekły z Ukrainy, jest wysoce prawdopodobne, że Polska zostałaby uznana za znajdującą się pod presją, a tym samym kwalifikowałaby się do solidarności lub do pełnej redukcji składek solidarnościowych" - pisze Ylva Johansson.

Pismo jasno wskazuje, że polskie władze nie będą zmuszane do przyjęcia imigrantów.

d3f1fkx

Referendum Kaczyńskiego

Prezes PiS zapowiedział referendum właśnie w związku z kwestią przymusowej relokacji imigrantów. Kaczyński zdecydował jednak o rozszerzeniu formuły, w związku z czym na referendum składać się będzie łącznie z czterech pytań. W piątek poznaliśmy pierwsze z nich, drugie w sobotę, kolejne w niedzielę, a w poniedziałek zaprezentowane ma zostać ostatnie pytanie.

Znamy już trzy pytania referendalne WP
Znamy już trzy pytania referendalneŹródło: WP

Poprzednie pytania dotyczyły kwestii prywatyzacji oraz podniesienia wieku emerytalnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3f1fkx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Redakcja Wirtualnej Polski
d3f1fkx
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj