Trwa ładowanie...

Wstrząsające nagranie syryjskiego chłopca, który w szoku po bombardowaniu wtula się w pielęgniarza

• Syryjsko-Amerykańskie Towarzystwo Medyczne opublikowało poruszające nagranie z syryjskiego Aleppo
• Wideo pokazuje chłopca, który przeżył bombardowanie i w wyniku szoku nie może powstrzymać histerycznego płaczu, wtulając się w ramiona pielęgniarza
• W nieustannie ostrzeliwanym mieście zniszczone zostały ostatnio dwa duże szpitale
• W zrujnowanym Aleppo pozostało w tej chwili zaledwie ok. 30 lekarzy

Share
Wstrząsające nagranie syryjskiego chłopca, który w szoku po bombardowaniu wtula się w pielęgniarzaŹródło: Twitter
dk542e5

Syryjsko-Amerykańskie Towarzystwo Medyczne (SAMS) publikuje zdjęcia i nagrania, które dokumentują klęskę humanitarną w syryjskim Aleppo. Jednym z ostatnich takich materiałów jest wstrząsające wideo ukazujące dwóch chłopców ocalonych z bombardowania, w których jeden - w wyniku szoku - zanosi się histerycznym płaczem i wtula w ramiona badającego go pielęgniarza.

Wideo pojawiło się w zaledwie kilkanaście godzin po tym, jak SAMS poinformował o śmierci Iman. Zaledwie 4-letnia Syryjka kilka dni temu, bawiąc się przed domem, chwyciła coś, co przypominało jej srebrną piłkę. Nie wiedziała, że jest to amunicja pochodząca z bomby kasetowej.

Dziewczynka przez kilka dni walczyła o życie, jednak w miniony wtorek zmarła w wyniku obrażeń. Internet zalewają zdjęcia dzieci i dorosłych, rannych w wyniku bombardowań prowadzonych przez rząd al-Asada. Lekarze bez Granic i wiele innych organizacji bezskutecznie próbuje wymusić zawieszenie broni, które umożliwiłoby udzielenie niezbędnej pomocy medycznej uwięzionym w Aleppo cywilom. W ostatnich dniach - prawdopodobnie celowo - zbombardowano dwa duże szpitale. W mieście pozostało jedynie ok. 30 lekarzy.

dk542e5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dk542e5
dk542e5
Więcej tematów