Trwa ładowanie...
d24cliq
Wspólne oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego, Zbigniewa Ziobry i Jarosława Gowina

Wspólne oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego, Zbigniewa Ziobry i Jarosława Gowina

Liderzy Zjednoczonej Prawicy - Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin - wydają oświadczenie. Zaplanowano podpisanie umowy koalicyjnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d24cliq

W piątek wieczorem odbyły się kolejne rozmowy o przyszłości koalicji rządzącej. W czwartek komitet polityczny PiS przyjął ustalenia podjęte w wyniku negocjacji między liderami ugrupowań Zjednoczonej Prawicy. Do rządu - jako wicepremier oraz przewodniczący Komitetu Spraw Wewnętrznych, Sprawiedliwości i Obrony Narodowej - ma wejść Jarosław Kaczyński. Takie ustalenia ujawnił wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Przypomnijmy, że koalicjantów obozu rządzącego poróżniły dwie ustawy. Mowa o "Piątce dla zwierząt" oraz tzw. "bezkarności plus").

d24cliq

Roszady w PiS. Zmiany w rządzie

Koalicjanci uzgodnili już kandydatów na wszystkie stanowiska oprócz resortu rolnictwa. Jak nieoficjalnie dowiedziała się WP, na objęcie teki ministra rolnictwa nie zgodziła się europosłanka Andżelika Możdżanowska.

Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz poinformowała w sobotę rano, że zamierza opuścić szeregi Porozumienia. Podkreśliła, że jej wyjście z dotychczasowej formacji politycznej nie oznacza, że opuści klub parlamentarny PiS. Polityk deklaruje, że zamierza w dalszym ciągu wspierać Zjednoczoną Prawicę. Na mocy umowy koalicyjnej nie może jednak wstąpić do PiS, ponieważ dokument ów zakazuje transferów między partiami koalicyjnymi.

d24cliq

Podziel się opinią

Share
d24cliq
d24cliq
Więcej tematów