Trwa ładowanie...
d1sl3rv

Roszady w PiS. Zjednoczonej Prawicy brakuje kandydata na stanowisko ministra rolnictwa

Koalicjanci uzgodnili już kandydatów na wszystkie stanowiska oprócz resortu rolnictwa. Jak nieoficjalnie dowiedziała się WP, na objęcie teki ministra rolnictwa nie zgodziła się europosłanka Andżelika Możdżanowska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Roszady w PiS. Jarosław Kaczyński ma być wicepremierem w rządzie Mateusza Morawieckiego
Roszady w PiS. Jarosław Kaczyński ma być wicepremierem w rządzie Mateusza Morawieckiego (East News, Fot: JACEK DOMINSKI)
d1sl3rv

W tej sytuacji w sobotę w południe dojdzie do podpisania umowy koalicyjnej między Prawem i Sprawiedliwością, Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry i Porozumieniem Jarosława Gowina bez nazwiska przyszłego szefa tego resortu. Możdżanowska pełniła już w latach 2017-2018 urząd sekretarza stanu w Ministerstw Rozwoju, a później w latach 2018-2019 sekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Obecnie jest posłanką Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego IX kadencji.

Po podpisaniu nowej umowy koalicyjnej dojdzie do rekonstrukcji rządu. Największą zmianą będzie wejście do gabinetu premiera Mateusza Morawieckiego prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Jako wicepremier ma kierować Komitetem Spraw Wewnętrznych, Sprawiedliwości i Obrony Narodowej. W tej sytuacji konieczna będzie nowelizacja ustawy o działach.

Zaskakującym rozwiązaniem może być przyłączenie Ministerstwa Sportu do Ministerstwa Aktywów Państwowych. Ten pomysł jeszcze jest dyskutowany w kierownictwie PiS.

d1sl3rv

Aleksander Kwaśniewski o Jarosławie Kaczyńskim: nie zapomina i nie wybacza

Roszady w PiS, zmiany w rządzie. We wtorek oświadczenie

Według zapowiedzi polityków PiS liczba ministerstw ma zostać znacząco zmniejszona, część z nich zostanie połączona. Jak ustalono w toku negocjacji przedstawiciele Porozumienia i Solidarnej Polski obejmą po jednej tece ministerialnej.

Po podpisaniu nowej umowy koalicyjnej planowane jest wspólne oświadczenie. Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska poinformowała, że w sobotę o godz. 12.00 przed siedzibą PiS Kaczyński, Ziobro i Gowin wydadzą wspólne oświadczenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1sl3rv

Podziel się opinią

Share
d1sl3rv
d1sl3rv
Więcej tematów