Trwa ładowanie...
d1blo0c
d1blo0c

Andżelika Możdżanowska

Najnowsze informacje
2.8
(9 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Kępno

Andżelika Możdżanowska należy do partii Prawo i Sprawiedliwość
PAP Baza Zdjęć Archiwum

Andżelika Możdżanowska na początku swojej kariery politycznej była związana z PSL-em, ale ostatecznie przystąpiła do PiS-u. W wyborach startuje z okręgu wielkopolskiego.

Andżelika Możdżanowska – życiorys

Andżelika Możdżanowska urodziła się 20 marca 1975 roku w Kępnie na południowym krańcu województwa wielkopolskiego. Skończyła zarządzanie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu i ochronę środowiska na Uniwersytecie Przyrodnicznym we Wrocławiu, a także studnia podyplomowe z przygotowania i zarządzania projektami finansowanym ze środków Unii Europejskiej.

Po studiach pracowała jako redaktor i wydawca w prasie lokalnej. Później przez 7 lat uczyła przedmiotów ekonomicznych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie. Od 2005 roku prowadzi zajęcia ze studentami na wydziale zamiejscowym Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi. Angażuje się również w pracę charytatywną.

Andżelika Możdżanowska – działalność polityczna

Pierwszym poważnym krokiem w polityce była dla Andżeliki Możdżanowskiej kandydatura do Senatu w wyborach parlamentarnych 2011 z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego. Po otrzymaniu mandatu wstąpiła do PSL i była sekretarzem rady naczelnej partii. Kolejny start w wyborach – tym razem do Europarlamentu w 2014 roku – okazał się bezowocny. Mandat udało się jej uzyskać w wyborach do Sejmu 2015. Przez kilka miesięcy sprawowała również funkcję sekretarza stanu w Kancelarii Premiera.

Andżelika Możdżanowska przez ponad rok pracowała w komisji śledczej ds. Amber Gold. Następnie została sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju, jak również pełnomocnikiem rządu ds. małych i średnich przedsiębiorstw. W 2017 roku odeszła z PSL i wstąpiła do Prawa i Sprawiedliwości, a w roku 2018 objęła funkcję wiceministra inwestycji i rozwoju.

W lutym 2019 znalazła się w listach wyborczych PiS-u do Parlamentu Europejskiego. Zajęła drugą pozycję w okręgu wielkopolskim (po Zdzisławie Krasnodębskim startującym z pierwszego miejsca).

d1blo0c
d1blo0c
d1blo0c
Więcej tematów
d1blo0c