Trwa ładowanie...
d18z0wj

Andżelika Możdżanowska wiceministrem rozwoju. Morawiecki: doskonale tę rolę wypełni

Andżelika Możdżanowska została mianowana na stanowisko wiceministra rozwoju. Pełni też funkcję pełnomocnika rządu ds. małych i średnich przedsiębiorstw - informuje ministerstwo. - Ten rząd to jest pewne oszustwo, z którego Prawo i Sprawiedliwość musi się przed wyborcami wytłumaczyć - mówiła WP Możdżanowska w listopadzie 2015 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andżelika Możdżanowska
Andżelika Możdżanowska (PAP, Fot: Marcin Obara)
d18z0wj

"W Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju podkreślamy rolę i znaczenie małych i średnich firm. Przedsiębiorczość, zwłaszcza ta najmniejsza, to niezawodny silnik naszej gospodarki. Prawie 2 mln MŚP wytwarza połowę polskiego PKB. Dlatego głos przedsiębiorców, ale też głos tych, którym dają zatrudnienie musi być jeszcze lepiej słyszany i w rządzie, i w parlamencie. Tak widzę rolę Pełnomocnika ds. MŚP i jestem pewien, że pani minister Andżelika Możdżanowska doskonale tę rolę wypełni" – powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki.

Możdanowska została członkinią komisji ds. Amber Gold w lipcu 2016 r., a w lipcu 2017 r. opuściła PSL. Jest posłanką niezrzeszoną.

- Ten rząd to jest pewne oszustwo, z którego Prawo i Sprawiedliwość musi się przed wyborcami wytłumaczyć - powiedziała WP w listopadzie 2015 r. Możdżanowska, wówczas sekretarz Rady Naczelnej Polskiego Stronnictwa Ludowego. - Takie nazwiska jak Macierewicz, Kamiński i Ziobro nie pojawiały się podczas kampanii wyborczej tej partii - dodała.

d18z0wj

Zobacz też: Możdżanowska: ten rząd to oszustwo

W latach 2011-2015 Andżelika Możdżanowska była senatorem RP. W 2015 r. była sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Obecnie jest posłanką na Sejm. Przed rozpoczęciem działalności parlamentarnej pracowała jako dziennikarz, nauczyciel szkół ponadgimnazjalnych oraz wykładowca akademicki. Prowadziła Centrum Obsługi Biznesu, zajmując się m.in. doradztwem w zakresie pozyskiwania funduszy UE.

d18z0wj

Andżelika Możdżanowska ukończyła studia z zakresu zarządzania na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz ochrony środowiska na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Jest także absolwentką studiów doktoranckich na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz studiów podyplomowych w zakresie przygotowywania i zarządzania projektami finansowanymi ze środków Unii Europejskiej w Instytucie Biznesu w Kaliszu.

Założycielka Stowarzyszenia "Po prostu Pomagam”, organizatorka akcji społecznych i charytatywnych na rzecz chorych dzieci, a także akcji krwiodawstwa na rzecz szpitali w Wielkopolsce „Kropla życia” - czytamy na stronie ministerstwa rozwoju.

O mianowaniu Możdżanowskiej na wiceszefową resortu rozwoju poinformował wcześniej na Twitterze dziennikarz "Faktu" Michał Wróblewski.

Źródło: mr.gov.pl,Fakt24.pl,WP.TV

d18z0wj

Podziel się opinią

Share
d18z0wj
d18z0wj