Trwa ładowanie...
d2cndm5

"Nowa" wiceminister w rządzie PiS. Zaskoczenie?

Andżelika Możdżanowska odebrała nominację na sekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Wiceminister pełni także funkcję pełnomocnika rządu ds. małych i średnich przedsiębiorstw.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W grudniu Możdżanowska wstąpiła do klubu PiS
W grudniu Możdżanowska wstąpiła do klubu PiS (PAP, Fot: Rafał Guz)
d2cndm5

O nominacji poinformował resort w komunikacie.

Andżelika Możdżanowska jest posłanką na Sejm RP. W latach 2011-2015 była senatorem RP. Ukończyła studia z zakresu zarządzania na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz ochrony środowiska na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Jest także absolwentką studiów doktoranckich na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

d2cndm5

Z PSL do PiS

Do lipca Możdżanowska była posłem klubu PSL. Właśnie z tego ugrupowania weszła do Sejmu. W lipcu poinformowała jednak, że opuszcza jego szeregi. Motywów nie podała, a PSL sprawy nie komentowało. Od tamtej pory była posłem niezrzeszonym.

W grudniu wstąpiła do klubu parlamentarnego PiS. Od października 2017 r. pełniła funkcję wiceministra w Ministerstwie Rozwoju, gdzie zajmowała się sprawami związanymi z małymi i średnimi przedsiębiorstwami.

W listopadzie 2015 r., jeszcze jako sekretarz Rady Naczelnej Polskiego Stronnictwa Ludowego, Możdżanowska mówiła WP, że obecny rząd "to jest pewne oszustwo, z którego Prawo i Sprawiedliwość musi się przed wyborcami wytłumaczyć". Przypominała, że "takie nazwiska jak Macierewicz, Kamiński i Ziobro nie pojawiały się podczas kampanii wyborczej tej partii".

d2cndm5

Zobacz również: Leszek Miller o Jarosławie Kaczyńskim: ludzie w bezpośrednim kontakcie zyskują:

d2cndm5

Podziel się opinią

Share
d2cndm5
d2cndm5
Więcej tematów