Trwa ładowanie...

Władysław Kosiniak-Kamysz w debacie wyborczej TVN 24. Zobacz, kim jest reprezentant PSL

Władysław Kosiniak-Kamysz wystąpił w debacie wyborczej emitowanej 8 października w TVN 24. Zobacz, co warto wiedzieć o reprezentancie PSL.

Share
Władysław Kosiniak-Kamysz w debacie wyborczej TVN 24. Zobacz, kim jest reprezentant PSL
Źródło: PAP, fot: Rafał Guz
d3uqddo

Władysław Kosiniak-Kamysz – PSL-Koalicja Polska

Władysław Kosiniak-Kamysz urodził się 10 sierpnia 1981 w Krakowie. Jest polskim lekarzem, samorządowcem, politykiem oraz doktorem nauk medycznych. Ukończył studia na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, a następnie został asystentem w Katedrze Chorób Wewnętrznych i Medycyny Wsi CM UJ.

W działalność polityczną jest zaangażowany od 2000 roku, kiedy związał się z Polskim Stronnictwem Ludowym. Był jednym ze współtwórców Forum Młodych Ludowców, a w latach 2008–2012 pełnił funkcję sekretarza Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL. W wyborach samorządowych w 2010 kandydował do Rady Miasta Krakowa. Pracował w Komisji Rodziny i Polityki Społecznej, Komisji Zdrowia i Profilaktyki oraz Uzdrowiskowej, Komisji Mienia i Przedsiębiorczości. 10 listopada 2011 został oficjalnym kandydatem PSL na urząd ministra pracy i polityki społecznej w koalicyjnym drugim rządzie Donalda Tuska.

1 grudnia 2012 został wiceprezesem PSL. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 był liderem listy PSL w okręgu nr 9 (podkarpackim), ale nie uzyskał mandatu eurodeputowanego. W wyborach parlamentarnych w 2015 otworzył listę PSL do Sejmu w okręgu tarnowskim i uzyskał mandat posła na Sejm VIII kadencji.

d3uqddo

Na stanowisko prezesa partii Rada Naczelna PSL powołała go 7 listopada 2015. Z początkiem nowej kadencji parlamentu został także wybrany na przewodniczącego klubu parlamentarnego PSL. 19 listopada 2016 Kosiniak-Kamysz został ponownie wybrany na prezesa PSL przez partyjny kongres. W lutym 2018, w wyniku połączenia klubu PSL z kołem Unii Europejskich Demokratów, stanął na czele federacyjnego klubu poselskiego PSL-UED, który w lipcu 2019 przekształcił się w klub parlamentarny PSL – Koalicja Polska.

Debata wyborcza TVN na stronie głównej Wirtualnej Polski

Debata wyborcza odbyła się we wtorek 8 października o godzinie 19:25. Na kanale TVN 24 zobaczyliśmy przedstawicieli pięciu ogólnopolskich komitetów wyborczych. Prawo i Sprawiedliwość reprezentował Marcin Horała, Koalicję Obywatelską Izabela Leszczyna, Lewicę Adrian Zandberg, PSL i Kukiz'15 Władysław Kosiniak-Kamysz, a Konfederację Krzysztof Bosak. Dyskusję w studio poprowadzili dziennikarze TVN 24 Monika Olejnik oraz Grzegorz Kajdanowicz.

d3uqddo

Podziel się opinią

Share
d3uqddo
d3uqddo
Więcej tematów