Trwa ładowanie...

Wiceszef MON: To PO powinna zapłacić te 19 mln zł. Dlaczego?

Od momentu, gdy PiS poinformowało, że kampania informacyjna ws. reformy sądownictwa będzie kosztować 19 mln zł, w sieci pojawia się fala komentarzy. - To są koszty, które państwo ponosi przez oszczerczą kampanię Platformy Obywatelskiej - twierdzi wiceszef MON Bartosz Kownacki.

Share
Wiceszef MON: To PO powinna zapłacić te 19 mln zł. Dlaczego?Źródło: PAP, fot: Rafał Guz
d21t9em

W programie "Woronicza 17" TVP Info poseł PO Andrzej Halicki atakował kampanię Polskiej Fundacji Narodowej dotyczącą reformy sądownictwa. Podkreślał, że jest ona "nieuczciwa i nielegalna".

- Państwo wyrządziliście takie straty Polski na arenie międzynarodowej, że konieczne było podjęcie działań rehabilitujących - odpowiedział Kownacki. - PO powinno dołożyć się do kosztów tej kampanii. Myślę, że teraz wyłożycie te 19 mln z własnej kieszeni - dodał. Sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej ocenił, że informowanie o reformie sądownictwa jest niezbędne po tym, jak politycy PO wypowiadali się o niej poza granicami kraju.

Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka stwierdził niedawno w wywiadzie dla niemieckiego "Die Zeit": "Unia Europejska musi podjąć jednoznaczne stanowisko: jeśli reformy zostaną wdrożone, to będą konsekwencje." Europosłanka tej partii Elżbieta Bieńkowska, cytowana przez francuską agencję AFP oceniła z kolei, że Polska jest większym zagrożeniem dla UE niż Brexit.

d21t9em

Kownacki nawiązał też do wypowiedzi przedstawicieli Polskiej Fundacji Narodowej, którzy zapewniają, że ich działania mają na celu "dbać o dobry wizerunek Polski". - Wspieranie naszej marki narodowej to szerokie działanie poza granicami kraju. Jednak budowa tego wizerunku zaczyna się tu, w Polsce. Naszym obowiązkiem jest przedstawienie realnych faktów na temat tego, co się wydarzyło w wymiarze sprawiedliwości - podkreślił ostatnio prezes zarządu PFN Cezary Andrzej Jurkiewicz.

Jurkiewicz mówił, że "fundacja ma podejmować działania globalne i informować zagraniczne ośrodki o reformie sądownictwa". Jak podkreślał, zmiany w sądownictwie są pierwszym punktem wychodzenia Polski z wyzysku. Wspominał też o reparacjach wojennych i ukróceniu szerzenia się dezinformacji na temat Polski. Jak podkreślił, działania podjęte przez fundację włączają się w nurt ogólnopolskiego i światowego zainteresowania przeprowadzanymi w Polsce reformami.

Źródło: WP, TVP Info

d21t9em
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21t9em
d21t9em
Więcej tematów