Trwa ładowanie...

Wiceprzewodnicząca KE Vera Jourova pod koniec stycznia przyjedzie do Polski

Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Vera Jourova - jak wynika z nieoficjalnych na razie informacji - ma pod koniec stycznia przyjechać do Polski. To ona zajmuje się w KE praworządnością i jest autorka listu do najważniejszych osób w Polsce, w którym zaapelowała o powstrzymanie się od prac nad tzw. ustawą dyscyplinującą sędziów.
Share
Następczyni Fransa Timmermansa przyjedzie do Polski
Następczyni Fransa Timmermansa przyjedzie do PolskiŹródło: PAP, Fot: OLIVIER HOSLET
d3cy44j

Nieoficjalną informację o wizycie Jourovej w Polsce przekazało rmf24.pl. Wiceprzewodnicząca KE ma przyjechać do Polski na dwa dni - 27 i 28 stycznia.

Pierwszego dnia wizyty Jourova ma wziąć udział w oficjalnych obchodach 75. rocznicy wyzwolenia obozu w Auschwitz. Drugiego dnia najprawdopodobniej pojawi się w Warszawie - informuje rmf24.pl.

Zobacz także: Wiceszefowa KE zapowiada wizytę w Polsce. "Sytuacja się pogarsza"

Kancelaria Premiera nie została jeszcze poinformowana o przyjeździe Jurovej do Polski.

d3cy44j

Wszystko też wskazuje na to, że kiedy Jourova będzie w Polsce, ustawa dyscyplinująca autorstwa PiS będzie już na biurku prezydenta. Wizyta Jourovej może być więc okazją do kuluarowych rozmów na temat kontrowersji z nią związanych.

Zobacz także: "Ustawa dyscyplinująca" przegłosowana. Projekt skierowany do komisji

Podczas burzliwych obrad w Sejmie nad ustawą dyscyplinującą Jourova poprosiła władze Polski o wstrzymanie nad nia prac. Pismo w tej sprawie otrzymał prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, a także marszałek Sejmu Elżbieta Witek oraz marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Dotąd list nie doczekał się odpowiedzi ani ze strony głowy państwa, ani szefa rządu, ani marszałek Sejmu. Odpowiedział na niego jedynie marszałek Tomasz Grodzki. Zapewnił on, że Senat pochyli się nad kwestiami, na które w swoim apelu uwagę zwróciła Komisja Europejska.

Zobacz także: Tomasz Grodzki ma plan ws. ustawy dyscyplinującej sędziów. Będzie debata i Senat TV

Źródło: rmf24.pl

d3cy44j

Podziel się opinią

Share
d3cy44j
d3cy44j
Więcej tematów