Trwa ładowanie...

Wicemarszałek Sejmu: PiS lansuje Mateusza Morawieckiego kosztem Jarosława Kaczyńskiego

Małgorzata Kidawa-Błońska uważa, że Mateusz Morawiecki będzie następcą Jarosława Kaczyńskiego. - Jeszcze kilka dni temu rzecznika PiS mówiła, że twarzą kampanii samorządowej będzie prezes PiS. A tutaj do przysłowiowego busa wsiadł premier - powiedziała polityk PO.

Share
Wicemarszałek Sejmu: PiS lansuje Mateusza Morawieckiego kosztem Jarosława Kaczyńskiego
Źródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d49xky8

Wicemarszałek Sejmu oceniła niedzielną konwencję Prawa i Sprawiedliwości. - Zaskoczyło mnie trochę wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego, bo było bardziej wycofane. Miałam takie wrażenie, że słowa pana prezesa nie do końca przekładają się na działanie - mówiła na antenie Radiowej Trójki Małgorzata Kidawa-Błońska.

Posłanka PO jest zdania, że PiS szykuje Mateusza Morawieckiego na następcę Jarosława Kaczyńskiego. - Jest tutaj lansowany, widać że wszystko jest jemu podporządkowane. Jeszcze kilka dni temu Beata Mazurek mówiła, że twarzą kampanii samorządowej będzie prezes. A tutaj wiemy, że do przysłowiowego busa wsiadł premier i on będzie jeździł po Polsce - kontynuowała.

- Na konwencji Prawa i Sprawiedliwości prezes Kaczyński bardzo mocno chce pokazać, że Morawiecki to osoba, która jest najważniejsza w tym momencie. Tego nie było np. podczas rządów z poprzednią panią premier Beatą Szydło - dodała Kidawa-Błońska.

Zobacz także: Andrzej Halicki o konwencji PiS: "Kaczyński jak Gierek"

Źródło: Trójka Polskie Radio

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d49xky8

Podziel się opinią

Share
d49xky8
d49xky8
Więcej tematów