Trwa ładowanie...
dbvlzz8

Andrzej Halicki

Najnowsze informacje
2.7
(22 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Warszawa

Organizacje:

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji - MAC (2014-2015, minister administracji i cyfryzacji)

Partie:

PO - Platforma Obywatelska (od 2001 roku, poseł, rzecznik prasowy klubu parlamentarnego PO)

Unia Wolności (członek Rady Krajowej Unii Wolności)

dbvlzz8
East News
Źródło: East News, fot: JAKUB WOSIK/REPORTER

Andrzej Halicki to polityk, ekonomista i przedsiębiorca, poseł na Sejm V, VI, VII oraz VIII kadencji. Był ministrem administracji i cyfryzacji, został odznaczony mołdawskim Orderem Honoru 30 marca 2015. Przynależy do Platformy Obywatelskiej.

Andrzej Halicki – życie prywatne

Andrzej Halicki urodził się w 1961 roku w Warszawie. Studiował na wydziale Handlu Wewnętrznego Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (dziś Szkoły Głównej Handlowej). Jako student był członkiem Niezależnego Zrzeszenia Studentów i liderem oddziału tego zrzeszenia na SGPiS.

Pasją Andrzeja Halickiego są podróże, nurkowanie oraz koszykówka i piłka nożna. Od wielu lat jest kibicem Legii Warszawa, sam również uprawia piłkę nożną. Razem z żoną, dziennikarką Agnieszką Sową, prowadzi hodowlę dogów niemieckich, które zyskały uznanie na wielu wystawach psów rasowych. Niegdyś posiadał mnóstwo akwariów, hodował też papugi, żółwie i kraby. Andrzej Halicki ma syna, Armina Halickiego.

Andrzej Halicki – działalność publiczna

Na początku lat 90. Andrzej Halicki pełnił funkcję rzecznika prasowego Kongresu Liberalno-Demokratycznego. Był także szefem działu spraw publicznych, a potem dyrektorem w agencji Burson-Marsteller. Pełnił również funkcję rzecznika Programu Powszechnej Prywatyzacji, a także został członkiem Rady Krajowej Unii Wolności.

Andrzej Halicki założył agencję GGK Public Relations, którą prowadził od 1996 roku i którą opuścił w 2007 roku. Z partią Platforma Obywatelska związał się w 2001 roku. Pod koniec pierwszej dekady XXI wieku pełnił funkcję rzecznika prasowego klubu parlamentarnego PO RP, a w 2007 roku został zaprzysiężony na posła V kadencji Sejmu. Andrzej Halicki był również przewodniczącym Sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych. Ponownie został posłem w wyborach parlamentarnych w 2011 roku. Związany był także z zespołem parlamentarnym na rzecz solidarności z Białorusią, Zespołem Polsko-Tybetańskim, a także Polsko-Ukraińską Grupą Parlamentarną.

Od 22 września 2014 roku do 16 listopada 2015 roku Andrzej Halicki był ministrem administracji i cyfryzacji w rządzie Ewy Kopacz. Od 2012 do 2015 roku pełnił funkcję przedstawiciela parlamentu w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy. W październiku 2015 roku ponownie został wybrany na posła z okręgu warszawskiego.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbvlzz8
dbvlzz8
dbvlzz8
Więcej tematów
dbvlzz8