Trwa ładowanie...
d3bk17e

Platforma grzmi o "wyroku śmierci". PiS: Ile tysięcy osób macie na swoim sumieniu?

Trwa spór o reformę służby zdrowia. - Jeżeli prezydent podpisze tę ustawę, to jest to wyrok śmierci dla wielu tysięcy osób - powiedział Andrzej Halicki (PO). "Odrażające pogrywanie dramatem" - odpowiada mu na Twitterze Radosław Fogiel z PiS i publikuje zdjęcie zwierzęcia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Halicki (PO).
Andrzej Halicki (PO). (East News)
d3bk17e

Platforma Obywatelska apeluje do prezydenta, aby nie przekazywał 2 mld zł na rekompensatę dla mediów publicznych. Politycy podkreślają, że tak duża suma powinna zostać przeznaczona np. na wsparcie onkologii. - Jeżeli prezydent podpisze tę ustawę, to jest to wyrok śmierci dla wielu tysięcy osób. Taka jest waga tego podpisu - powiedział w Sejmie Andrzej Halicki. - Onkologia dzisiaj boryka się z bardzo dużymi problemami - zaznaczył.

Partia rządząca odpowiada, że gdy z urzędu odchodził Donald Tusk, budżet NFZ wynosił 66 mld zł, a w tym roku będzie to 98 mld. "Kolejne 5 mld zł na Narodową Strategię Onkologiczną z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy, 11 mld zł z NFZ w 2020 r. na walkę z rakiem. Opozycja nagle, w kampanii, przypomniała sobie o chorych na nowotwory. Co zrobiliście w tym zakresie, kiedy rządziliście? Wstydźcie się!" - pisze w sieci posłanka PiS Joanna Borowiak.

"Odrażające pogrywanie dramatem chorych i ich rodzin. Tymczasem fakty są takie, że na walkę z rakiem NFZ wyda w tym roku 11 mld zł - w ostatnim roku rządów PO było to 7,1 mld" - skomentował poseł PiS Radosław Fogiel i dołączył zdjęcie sępa afrykańskiego.

"Panie Andrzeju Halicki, ile tysięcy osób macie na swoim sumieniu od 2013 roku?" - dodał z kolei Krzysztof Sobolewski (PiS) i przypomniał, jak minister zdrowia w rządzie PO-PSL Bartosz Arłukowicz oskarżany był w mediach o "ograniczanie leczenia raka". Przywołał również nagranie z afery taśmowej, kiedy polityk PO mówił do swojego rozmówcy: "Chłopie, k...a, zamknij cztery szpitale i przyjdź po 200 baniek".

d3bk17e

Politycy PiS twierdzą, iż mówienie o przekazaniu gotówki dla mediów publicznych jest wprowadzaniem opinii publicznej w błąd. "Przypomnę, że rekompensata wypłacana TVP zostanie zrealizowana w papierach wartościowych, a nie jak podle sugerują politycy PO-KO, Lewicy, PSL i Konfederacji, poprzez transfer gotówki" - stwierdził poseł Jan Mosiński (PiS). "Konieczność wypłaty rekompensaty to efekt ustawy przyjętej w 2008 r. przez PO i PSL. Od tego czasu TVP i Polskie Radio nie otrzymują części wpływów z abonamentu" - dodał.

Zobacz też: Krytyka po słowach Jarosława Kaczyńskiego. "Nie zrozumieli żartu"

Przypomnijmy, że Senat odrzucił projekt zakładający wyrównanie środków, które przestały trafiać do mediów publicznych z tytułu abonamentu. Marszałek Tomasz Grodzki zaproponował poprawkę, która przewidywała przeznaczenie tej kwoty na onkologię. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

d3bk17e

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3bk17e

Podziel się opinią

Share

d3bk17e

d3bk17e
Więcej tematów