Trwa ładowanie...
dvnin7x

TVP nie otrzyma 2 mld złotych? Politycy reagują, Tomasz Grodzki ma pomysł

"Wiwat!", "Brawo!" - piszą politycy opozycji na Twitterze. Tak reagują na wyniki głosowania sejmowej komisji. Jest przeciwna przekazaniu mediom publicznym 2 mld zł, ale to nie do niej należy ostateczna decyzja. Marszałek Senatu Tomasz Grodzki wie, gdzie można te pieniądze ulokować.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
O tym, czy pieniądze trafią do TVP, zdecydują posłowie
O tym, czy pieniądze trafią do TVP, zdecydują posłowie (East News, Fot: Rafał Gaglewski)
dvnin7x

Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu nie zgodziła się na przekazanie TVP 2 mld złotych. Opozycja wygrała stosunkiem 14 do 10 głosów. W mediach społecznościowych zaroiło się od komentarzy.

Opozycja nie kryje radości. "Brawo" - napisał na Twitterze Michał Boni. Zadowolenia nie kryje też m.in. Klaudia Jachira. "Wiwat opozycja! Wiwat Komisja Kultury! Opozycja zablokowała na komisji przekazanie 2 mld srebrników na TVP! Matko, co teraz zrobi Duda? Kto mu będzie robił kampanię? I za co? Jakieś pomysły?" - podkreśliła.

Zobacz też: Borys Budka o Julii Przyłębskiej: poniesie konsekwencje

Zareagował też marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Zapowiedział konkretne działania. "Narodowa Strategia Onkologiczna przyjęta. Dobrze się składa, gdyż Senat nie zgodził się na 2 mld zł dla TVP. Zgłosimy poprawkę do budżetu, aby te środki szybko przekazać na onkologię. Rozumiem, że Sejm jej nie odrzuci, gdyż trudno być przeciw zwiększeniu finansowania onkologii!" - zaznaczył.

Pomysł Grodzkiego podoba się Jurkowi Owsiakowi. "Pomyślałem sobie, że dzięki wstrzymaniu poprzez głosowanie w sejmowej komisji 2 miliardów złotych dla TVP, powinniśmy natychmiast przeznaczyć te pieniądze na leczenie Polaków. I także z tych 2 miliardów nawet przez pół minuty bym się na wahał przekazać pieniędzy na sportowców niepełnosprawnych. A całą przeogromną resztę natychmiast proponuję przeznaczyć na Narodową Strategię Onkologiczną. Kto jest za?" - zapytał na Facebooku.

Postanowienie komisji to niejako rekomendacja. Posłowie będą decydować w sprawie w czwartek. 2 mld miałyby trafić z budżetu państwa do Telewizji Polskiej i Polskiego Radia w zamian za "utracone wpływy" z abonamentu. Ustawy chciał PiS, autor projektu.

Przeczytaj również:
Protest i po proteście. Siostrzeniec Mateusza Morawieckiego rezygnuje z demonstracji przeciwko TVP
Tomasz Grodzki zapowiada walkę. "Nie daruję tym, którzy mnie tak krzywdzą"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dvnin7x

Podziel się opinią

Share
dvnin7x
dvnin7x
Więcej tematów