Trwa ładowanie...
d424wam

Wybory 2020. Europoseł PO Andrzej Halicki: dziwię się Lewicy, że chcą być pomagierami PiS-u

Europarlamentarzysta Platformy Obywatelskiej skomentował słabe sondaże Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. - Są nieadekwatne do sytuacji. Nasi wyborcy nie zamierzali wziąć udziału w tych wyborach - twierdzi. Polityk odniósł się również do odpowiedzialności lidera partii Borysa Budki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. Europoseł PO Andrzej Halicki: dziwię się Lewicy, że chcą być pomagierami PiS-u
Wybory 2020. Europoseł PO Andrzej Halicki: dziwię się Lewicy, że chcą być pomagierami PiS-u (PAP)
d424wam

Małgorzata Kidawa-Błońska najprawdopodobniej wycofa się z wyścigu o fotel prezydencki. - To nie jest prawdziwa sytuacja. Zobaczymy, co jutro wydarzy się na zarządzie PO, który będzie dotyczył wyborów prezydenckich 2020. Będziemy o tym dyskutować. Nasza kandydatka mówiła to, czego ja bym oczekiwał. Czekam na wyjaśnienie i podsumowanie etapu. To, co proponuje Prawo i Sprawiedliwość oraz rząd, to nie są wybory - powiedział na antenie TOK FM Andrzej Halicki.

Europoseł PO odniósł się do słabych wyników kandydatki Platformy Obywatelskiej w sondażach. - Nie mam o to pretensji. One są nieadekwatne do sytuacji. To jest koszt, który przypisuje się Kidawie-Błońskiej, ale nasi wyborcy nie zamierzali wziąć udziału w tych wyborach prezydenckich. Jest kilku kandydatów, ale wszystko zależy od warunków. Wybory nie mogą odbyć się na wariackich papierach. Pytanie, czy nowy rozdział będzie z inną osobą - uważa.

Przeczytaj: Wybory prezydenckie 2020. Możliwy kompromis na linii PiS-opozycja. "Takiej sytuacji nie było od początku kadencji"

d424wam

Halicki "dziwi się, że Lewica chce być pomagierem PiS-u". Polityk skomentował jak sprawa Kidawy-Błońskiej wpływa na przywództwo w partii. Swoje "trzy grosze" w tej kwestii ma mieć były lider ugrupowania Grzegorz Schetyna. - Decyzje nie były podejmowane jednoosobowo. Borys Budka jest niekwestionowanym liderem, ale ponosi odpowiedzialność. Nie może być dywagacji ws. kandydata. Atmosfera jest teraz niesprzyjająca - podsumował.

Zobacz też: Wybory 2020. Nie będzie wymiany Roberta Biedronia. Polityk Lewicy tłumaczy, z czego wynikają spadki w sondażach

Źródło: TOK FM

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d424wam

Podziel się opinią

Share

d424wam

d424wam
Więcej tematów