Trwa ładowanie...

Wybory parlamentarne 2019: Czarzasty: wiem, kiedy PiS przegra

Zdaniem Włodzimierza Czarzastego PiS wygrał wybory, bo realizował programy socjalne, które są bardzo ważne dla Polaków. Wyjawił też, kiedy jego zdaniem PiS przegra. - Za cztery lata - stwierdził lider SLD. Paweł Kukiz przepowiada przyszłość PO.

Share
Wybory parlamentarne 2019: Czarzasty: wiem, kiedy PiS przegraŹródło: PAP, fot: Andrzej Grygiel
d33d6b5

- Trzeba z pokorą podchodzić do tego sondażu. Żadna chyba partia jeszcze w Polsce nie miała tak silnego mandatu, jaki dostało teraz Prawo i Sprawiedliwość - stwierdził komentując wyniki wyborów parlamentarnych 2019 w programie "Kawa na ławę" w TVN 24 szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Dodał, że te wybory pokazują, że blisko 8 mln Polaków popiera PiS.

- Dwa dni temu nas nie było jako Lewicy. Teraz jesteśmy trzecią siłą, bardzo nas to cieszy - stwierdził Włodzimierz Czarzasty.

Bardzo ostrożny w komentarzach był Krzysztof Bosak. Jego zdaniem należy się z nimi wstrzymać do czasu ogłoszenia ostatecznych wyników przez Państwową Komisję Wyborczą.

Zobacz też: Jarosław Kaczyński o sondażowych wynikach wyborów

- Wynik nie jest rozczarowujący, ale osobiście liczyłem na więcej. Trzeba uderzyć się w piersi, komunikacja z obywatelami powinna być dużo bardziej skuteczna - przyznał Andrzej Halicki z KO. Zdaniem Halickiego opozycja ma około milion wyborców więcej niż PiS. - Przy tych transferach, manipulacji TVP, PiS swoim wynikiem nie osiągnął celu - większości konstytucyjnej - podkreślił Halicki.

d33d6b5

- Wiem, kiedy PiS przegra. Za cztery lata stwierdził - Włodzimierz Czarzasty. Dodał, że PiS wygrał wybory dzięki realizacji programów socjalnych, na których zależy Polakom. Skrytykował też sejmową opozycję, która jego zdaniem nic nie zrobiła, by zdobyć poparcie Polaków.

Paweł Kukiz nie wyklucza przyspieszonych wyborów parlamentarnych za dwa lata. - Wystarczy tąpnięcie w gospodarce i będzie pozamiatane - mówił.

- Nie wykluczam, że SLD, Lewica jako całość, połknie Platformę, bo Platforma stała się jakaś taka nijaka - mówił Paweł Kukiz.

Źródło: tvn24.pl

d33d6b5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33d6b5
d33d6b5
Więcej tematów