Trwa ładowanie...
d2j5cwn

"Wiadomości" ujawniły ich wizerunki. Są gotowi na proces

TVP skończył się czas. Nie zrealizowała żądań zawartych w przesłanym jej wezwaniu przedsądowych. Prawnicy osób, które protestowały przed siedzibą TVP Info, a których wizerunki pokazały "Wiadomości", szykują pozew. Mają już pieniądze na koszty sądowe procesu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W materiale "Wiadomości" ujawniono wizerunki i dane osobowe protestujących
W materiale "Wiadomości" ujawniono wizerunki i dane osobowe protestujących (WP.PL)
d2j5cwn

Wszystko zaczęło się od incydentu przed siedzibą TVP Info. Dziennikarka Magdalena Ogórek nie mogła odjechać autem sprzed budynku, bo skutecznie uniemożliwiali jej to protestujący. Krzyczeli "wstyd i hańba", "kłamczucha", "zatrudnijcie dziennikarzy" i przyklejali kartyki z tymi hasłami na samochód. Jest wideo.

O incydencie było głośno zarówno w mediach tradycyjnych, jak i społecznościowych. Szczególną uwagę opinii publicznej przykuł materiał "Wiadomości" w TVP. Pokazano w nim wizerunki protestujących. A ci postanowili pozwać telewizję za naruszenie dóbr osobistych. Przyznali, że zaczęli też otrzymywać pogróżki.

Jak informuje portal wirtualnemedia.pl, minął już termin spełnienia roszczeń przez TVP, które zostały przedstawione w wezwaniu przedsądowym. Dlatego prawnicy reprezentujący osoby, których wizerunki pokazała TVP, przygotowują pozew.

d2j5cwn

- Chcemy, aby uszanowano przysługujące im prawo do prywatności oraz prawo do czci i dobrego imienia, a także niezbywalnej godności osobistej. Ponadto będziemy żądać złożenia publicznego oświadczenia o odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie - podkreślił w rozmowie z portalem mecenas Michał Zacharski z Kancelarii Jacka Duboisa.

Jest za co się procesować

Choć kancelaria za reprezentowanie protestujących nie chce pieniędzy, to trzeba pokryć koszty sądowe procesu. Z tym też już nie ma problemu. Wszystko dzięki internautom, którzy wzięli udział w internetowej zbiórce. Kwota przekroczyła oczekiwaną sumę.

Kwota przekroczyła oczekiwaną sumę zrzutka.pl
Kwota przekroczyła oczekiwaną sumę (zrzutka.pl)

Przypomnijmy, że do oskarżeń o ujawnienie wizerunków bez zgody protestujących odniósł się prezes TVP Jacek Kurski. Jego zdaniem, osoby, które biorą udział w publicznych zgromadzeniach, można traktować jako osoby publiczne. Jego opinię podzielił przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski. KRRiT nie wszczęła postępowania w sprawie,

Źródło: wirtualnemedia.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2j5cwn

Podziel się opinią

Share
d2j5cwn
d2j5cwn
Więcej tematów