Trwa ładowanie...

Weto ws. budżetu UE? Spotkanie na szczycie. Terlecki zdradza szczegóły

Odbyło się posiedzenie Rady Koalicji Zjednoczonej Prawicy. Brali w nim udział m.in. premier Mateusz Morawiecki, szef MON Mariusz Błaszczak, wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski, wicepremier Jacek Sasin. Ryszard Terlecki zdradził szczegóły spotkania.
Share
Ryszard Terlecki zdradził, o czym rozmawiano na posiedzeniu Rady Koalicji Zjednoczonej Prawicy
Ryszard Terlecki zdradził, o czym rozmawiano na posiedzeniu Rady Koalicji Zjednoczonej PrawicyŹródło: PAP
d3c0hf9

Jednym z ważniejszych tematów wieczornej narady były negocjacje budżetowe w Unii Europejskiej. W posiedzeniu przy ul. Nowogrodzkiej uczestniczyli także liderzy współtworzących Zjednoczoną Prawicę ugrupowań: szef Porozumienia, wicepremier oraz minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin, szef Solidarnej Polski minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, wiceszef resortu z Solidarnej Polski Sebastian Kaleta oraz wiceszef MAP Janusz Kowalski (SP).

Po zakończeniu spotkania rąbka tajemnicy udzielił dziennikarzom Ryszard Terlecki. - Omawialiśmy sprawy bieżące, w tym sprawy budżetu UE i kwestie, które są przed nami w Unii Europejskiej. Zgodziliśmy się, że obrona suwerenności, zarówno politycznej jak i ekonomicznej jest istotna. Zgodziliśmy się też w tym, że także UE jednak nie może działać poza traktatami i nie może łamać prawa, które sama ustanowiła i które ją obowiązuje - powiedział.

Spytany o polskie weto, Terlecki zapowiedział: "Będziemy oczywiście chcieli uniknąć weta, jeżeli będzie to możliwe to znaczy, jeżeli zostaną wycofane te pomysły, które są kierowane pod adresem nas i Węgier".

d3c0hf9

Odważna deklaracja Szymona Hołowni. Grzegorz Schetyna komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3c0hf9

Podziel się opinią

Share
d3c0hf9
d3c0hf9
Więcej tematów