Trwa ładowanie...
ycipk-4ivyue

Wątpliwości wokół Izby Dyscyplinarnej SN. Zapowiedź Jarosława Sellina

- KRS będzie działać, Izba Dyscyplinarna SN będzie działać - zapewnił Jarosław Sellin. Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego dodał, że PiS prawidłowo reaguje na oczekiwania wyborców. Twierdzi, że zdumiewają go ostatnie wypowiedzi Małgorzaty Gersdorf.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Sellin uważa, że wyrok SN niewiele zmieni
Jarosław Sellin uważa, że wyrok SN niewiele zmieni (PAP, Fot: Adam Warżawa)
ycipk-4ivyue

- Będziemy kontynuować reformę wymiaru sprawiedliwości - zapewnił Jarosław Sellin w rozmowie z TVP Info. Wiceminister kultury wyjaśnił, że Polacy władzę sądowniczą oceniają "najbardziej krytycznie” spośród elementów trójpodziału władzy. - Zmiany są konieczne - uznał.

Zdaniem polityka I prezes SN Małgorzata Gersdorf "nawet nie rozumie, że jest częścią władzy państwowej”. - W głowach części kasty sędziowskiej (…) oni są jakąś korporacją, która jest uprawniona do tego, żeby kwestionować werdykty demokratycznych wyborów - uznał.

ycipk-4ivyue

I zapewnił, że mimo wyroku Izby Pracy Sądu Najwyższego "KRS będzie działać, Izba Dyscyplinarna SN będzie działać".

Radosław Sikorski: Jarosław Kaczyński "zakałapućkał się" ws. Mariana Banasia

Orzeczenie wydane przez sędziów SN dotyczyło pierwszego z 3 pytań prejudycjalnych, które zostały skierowane do TSUE. Trybunał w listopadzie określił, że to SN ma rozstrzygać w tej sprawie.

ycipk-4ivyue

Izba Pracy SN poinformowała, że uchyla uchwałę KRS, zgodnie z którą sędzia NSA Andrzej Kuba nie mógł dalej zajmować swojego stanowiska. Sędziowie podważyli również status Izby Dyscyplinarnej.

Przewodniczący nowej KRS Leszek Mazur twierdzi, że to orzeczenie nie będzie miało żadnych realnych konsekwencji. I prezes SN Małgorzata Gersdorf zapowiedziała jednak wezwanie sędziów Izby Dyscyplinarnej do "wstrzymania się od działań".

Źródło: TVP Info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-4ivyue

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-4ivyue

ycipk-4ivyue
ycipk-4ivyue
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów