Trwa ładowanie...
małgorzata gersdorf

Małgorzata Gersdorf: Wezwę sędziów do wstrzymania się od działań

Pierwsza prezes SN prof. Małgorzata Gersdorf zapowiedziała, że wezwie sędziów Izby Dyscyplinarnej, by wstrzymali się od działań. To reakcja na wyrok Sądu Najwyższego.

Share
Małgorzata Gersdorf: Wezwę sędziów do wstrzymania się od działań
Źródło: PAP
d4561ty

Izba Pracy Sądu Najwyższego wydała w czwartek orzeczenie w sprawie pytania prejudycjalnego, które skierowano do TSUE. Podjęto decyzję o uchyleniu uchwały Krajowej Rady Sądownictwa.

- Na pewno wezwę tych sędziów do tego, by wstrzymali się od działań. Muszę to zrobić pisemnie - zapowiedziała teraz Małgorzata Gersdorf w rozmowie z RMF FM.

Prezes SN podkreśla, że ma ograniczone kompetencje wobec tej nowo powołanej Izby, ale również dodaje: "Nie mam złych stosunków z szefem Izby Dyscyplinarnej, bo to jest mój student". Zapowiedziała, że będzie wzywała parlament i prezydenta do tego, aby "dostosowali prawo do standardów unijnych".

d4561ty

W czwartek decyzję SN komentował rzecznik Sądu Michał Laskowski. - Trudno będzie zignorować to, co powiedział Sąd Najwyższy. Wywody dotyczą Krajowej Rady Sądownictwa i Izby Dyscyplinarnej w ogóle. Według mnie, sądy będą brały to pod uwagę - powiedział.

Rzecznik SN zaapelował o ustabilizowanie tej sytuacji "w drodze korekt ustaw o KRS i SN”. Dodał, że rząd i parlament powinny podjąć działania zmierzające do ustabilizowania sytuacji prawnej w Polsce.

Beata Kempa o Barbarze Skrzypek: sympatyczna dygresja

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d4561ty

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4561ty
d4561ty
Więcej tematów