Trwa ładowanie...
d4kz5eb

Małgorzata Gersdorf: Wezwę sędziów do wstrzymania się od działań

Pierwsza prezes SN prof. Małgorzata Gersdorf zapowiedziała, że wezwie sędziów Izby Dyscyplinarnej, by wstrzymali się od działań. To reakcja na wyrok Sądu Najwyższego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Małgorzata Gersdorf reaguje na wyrok SN.
Małgorzata Gersdorf reaguje na wyrok SN. (PAP)
d4kz5eb

Izba Pracy Sądu Najwyższego wydała w czwartek orzeczenie w sprawie pytania prejudycjalnego, które skierowano do TSUE. Podjęto decyzję o uchyleniu uchwały Krajowej Rady Sądownictwa.

- Na pewno wezwę tych sędziów do tego, by wstrzymali się od działań. Muszę to zrobić pisemnie - zapowiedziała teraz Małgorzata Gersdorf w rozmowie z RMF FM.

d4kz5eb

Prezes SN podkreśla, że ma ograniczone kompetencje wobec tej nowo powołanej Izby, ale również dodaje: "Nie mam złych stosunków z szefem Izby Dyscyplinarnej, bo to jest mój student". Zapowiedziała, że będzie wzywała parlament i prezydenta do tego, aby "dostosowali prawo do standardów unijnych".

W czwartek decyzję SN komentował rzecznik Sądu Michał Laskowski. - Trudno będzie zignorować to, co powiedział Sąd Najwyższy. Wywody dotyczą Krajowej Rady Sądownictwa i Izby Dyscyplinarnej w ogóle. Według mnie, sądy będą brały to pod uwagę - powiedział.

Rzecznik SN zaapelował o ustabilizowanie tej sytuacji "w drodze korekt ustaw o KRS i SN”. Dodał, że rząd i parlament powinny podjąć działania zmierzające do ustabilizowania sytuacji prawnej w Polsce.

Beata Kempa o Barbarze Skrzypek: sympatyczna dygresja

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4kz5eb

Podziel się opinią

Share

d4kz5eb

d4kz5eb
Więcej tematów