Trwa ładowanie...

Waszyngton uznał za "obraźliwe" przemówienie Mahmuda Abbasa w ONZ. Izrael: kłamstwa

Stany Zjednoczone krytykują przemówienie prezydenta Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ, w którym żądał on zakończenia izraelskiej okupacji i "niepodległości państwa palestyńskiego". - Była to trzecia wojna wytoczona Gazie przez to okupacyjne i rasistowskie państwo - mówił prezydent Autonomii Palestyńskiej. Podkreślił, że "nie pozwoli, by zbrodnie wojenne Izraela w Strefie Gazy pozostały bezkarne". Izrael określił wystąpienie Abbasa mianem "mowy podburzającej pełnej kłamstw".
Share
Palestyńska rodzina na gruzach tego, co zostało z ich domu po konflikcie
Palestyńska rodzina na gruzach tego, co zostało z ich domu po konflikcieŹródło: PAP/EPA, Fot: Mohammed Saber
d2bxrzp

Prezydent Mahmud Abbas o Izraelu: rasistowskie państwo

- Prezydent Abbas w dzisiejszym przemówieniu zawarł obraźliwe określenia, które mocno rozczarowują i które odrzucamy - oświadczyła rzeczniczka Departamentu Stanu USA, Jennifer Psaki.

- Takie prowokacyjne oświadczenia nie przynoszą skutku i podważają starania zmierzające do budowy pozytywnej atmosfery i przywrócenia zaufania między stronami - powiedziała Psaki.

d2bxrzp

Abbas oświadczył w piątek na posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego ONZ, że "nie pozwoli, by zbrodnie wojenne Izraela w Strefie Gazy pozostały bezkarne". "Wierzymy, oczekujemy, że tym razem nikt nie spróbuje pomóc okupantom w próbach uniknięcia rozliczenia za ich zbrodnie" - podkreślił palestyński prezydent.

W czasie blisko dwumiesięcznych starć w Strefie Gazy zginęło ponad 2100 Palestyńczyków i 70 Izraelczyków, a 11 tys. ludzi odniosło obrażenia. 26 sierpnia strony zawarły rozejm. Wyznaczone na październik negocjacje między Izraelem a Palestyńczykami mają doprowadzić w założeniu do stopniowego zniesienia utrzymywanej od 2007 roku izraelskiej blokady gospodarczej i wojskowej Strefy Gazy.

d2bxrzp

Podziel się opinią

Share
d2bxrzp
d2bxrzp
Więcej tematów