RegionalneWarszawaTERRA - XII Festiwal Slajdów Podróżniczych

TERRA - XII Festiwal Slajdów Podróżniczych

TERRA - XII Festiwal Slajdów Podróżniczych

05.11.2012 12:33

Slajdy na kinowym ekranie! (zdjęcia)

Już po raz dwunasty miłośnicy podróży będą mogli spotkać się z podróżnikami i obejrzeć zdjęcia z ich wypraw. W wyjątkowych warunkach!* Slajdy wyświetlane są na kinowym ekranie* w warszawskim kinie Wisła.

Jak zwykle spróbujemy przekonać Państwa o wyższości pokazów slajdów i kontaktu z żywym słowem nad innymi środkami przekazu. Poprzez osobiste doświadczenia autorów ze spotkań z innymi kulturami postaramy się pokazać, że świat nie jest taki straszny jak go media malują, opisując głównie złe wydarzenia - piszą organizatorzy festiwalu.

Podczas tegorocznej, XII TERRY:

- Będzie się można wybrać w pełną przygód podróż dookoła świata razem z Karoliną Sypniewską, która z Bydgoszczy wyruszyła stopem do Australii i dotarła aż do Papui Nowej Gwinei.

- Zbyszek Pawlak zabierze nas w podroż Jedwabnym Szlakiem przez miasta przyszłości w Kazachstanie, uzbecką tradycję, niezwykle piękną przyrodę Kirgistanu oraz świat wojny w Afganistanie i przemocy w górach Kaukazu.

- Będzie można przejechać kawał Afryki osobową toyotą z Warszawy aż do Timbuktu z Gosią Preuss-Złomską i Marcinem Złomskim.

- Razem z Mikołajem Golachowskim biologiem i podróżnikiem zafascynowanym Antarktyką, podziwiać magiczne polarne krajobrazy i dzikie zwierzęta, które nie boją się ludzi.

- Wędrując himalajskimi szlakami z Katarzyną i Andrzejem Mazurkiewiczami przejść przez wiele przełęczy i przeprawić się przez niejedną rzekę, a przede wszystkim przekonać się o niezwykłej życzliwości i gościnności mieszkańców Zanskaru.

- Wyruszyć z Anną i Marcinem Szymczakami na rubieże kulturowej Europy do kolebki chrześcijaństwa - Gruzji i Armenii.

- Z fotografem do zadań specjalnych Markiem Arcimowiczem wziąć udział w pionierskiej wyprawie do Wenezueli na leżący w sercu gęstej selwy niezdobyty wcześniej szczyt Tramen Tepui.

Atrakcji podróżniczych nie zabraknie.

TERRA - 12 Festiwal Slajdów Podróżniczych
1-2 grudnia
Kino Wisła, Plac Wilsona 2,
STRONA festiwalu.

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także