Trwa ładowanie...

Marsze i manifestacje w rocznicę stanu wojennego. Bardzo duże utrudnienia

Zarząd Transportu Miejskiego zachęca do korzystania w tym dniu z metra.

Marsze i manifestacje w rocznicę stanu wojennego. Bardzo duże utrudnienia
d1lm6g8
d1lm6g8

13 grudnia mieszkańcy stolicy muszą liczyć się ze sporymi zmianami w komunikacji miejskiej. Największych utrudnień należy spodziewać się w okolicach centrum. Na wtorek zaplanowano wiele zgromadzeń publicznych. Największe z nich to marsz Komitetu Obrony Demokracji oraz manifestacja Prawa i Sprawiedliwości.

"Będą występować duże utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w obszarze praktycznie całego centrum Warszawy. Wyłączany będzie ruch tramwajowy nie tylko w al. Jerozolimskich, ale również w ul. Marszałkowskiej (od pl. Zbawiciela do ul. Stawki) oraz w al. Niepodległości, ul. Chałubińskiego i al. Jana Pawła II (od ul. Nowowiejskiej do al. Solidarności)" - informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

Marsz KOD

Od godziny 15.00 w okolicach ronda de Gaulle'a swoją zbiórkę przed przemarszem zapowiadają zwolennicy Komitetu Obrony Demokracji. Ruszą stamtąd około godziny 16.30. Przejdą Al. Jerozolimskimi do pl. Starynkiewicza. Następnie ulica Nowogrodzką w okolice skrzyżowania z ulica Koszykową. Marsz zakończy się około godziny 19.00. Później, planowane jest zgromadzenie stacjonarne, które ma odbywać się do godziny 22.00. Marsz KOD przejdzie pod hasłem "Stop dewastacji Polski".

W pierwszym etapie zostanie wyłączony ruch autobusów na rondzie de Gaulle'a. Linie kursujące zarówno w ciągu Al. Jerozolimskich, jak i Traktu Królewskiego, zostaną skierowane na trasy objazdowe. Wyłączony zostanie również ruch tramwajowy w Al. Jerozolimskich.

d1lm6g8

"W kolejnym etapie zamknięte dla ruchu zostaną Al. Jerozolimskie od mostu Poniatowskiego do pl. Zawiszy. Wraz z przemieszczaniem się uczestników marszu, wyłączany będzie również ruch komunikacji miejskiej (autobusowy i tramwajowy) na ul. Marszałkowskiej, a także na ciągu al. Jana Pawła II, Chałubińskiego, al. Niepodległości" - informuje ZTM.

Zgromadzenie PiS

Swoje zgromadzenie na wtorek zapowiedziało także Prawo i Sprawiedliwość. Członkowie oraz sympatycy partii spotkają się na placu Trzech Krzyży, by tam o godziny 18.00 upamiętnić ofiary stanu wojennego. Według wstępnych planów, mają tam przebywać do godz. 21.00. Jak poinformowano wcześniej, zgromadzenie ma mieć charakter stacjonarny.

Na 13 grudnia zaplanowano jeszcze kilkanaście innych zgromadzeń. Szczegółowe zmiany dotyczące zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej dostępne TUTAJ .

Zarząd Transportu Miejskiego zachęca w tym dniu do korzystania z metra. Pociągi linii M2 już od ok. godz. 14.00 będą kursowały co 3 minuty.

d1lm6g8

Źródło: (ZTM)

d1lm6g8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lm6g8
Więcej tematów