Trwa ładowanie...

Kolejny noworodek w Oknie Życia!

Chłopczykowi nadano imię Jan

Kolejny noworodek w Oknie Życia!
d2pp3p4
d2pp3p4

W Oknie Życia znajdujacym się w siedzibie Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej przy ulicy Kłopotowskiego na Pradze pozostawiono noworodka.

Jak powiedziała siostra Stefania, przełożona generalna Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej, dziecko zostało pozostawione około godz. 14.30. Chłopczyk został zbadany przez lekarzy, którzy ocenili, że ma on dwa dni. Nadano mu imię Jan.

Okno życia to specjalnie przygotowane miejsce, umożliwiające matkom, które nie mogą lub nie chcą opiekować się noworodkiem, anonimowe, bezpieczne pozostawienie niemowlęcia. W Warszawie mamy dwa takie miejsca: przy ul. ks. Kłopotowskiego 18 oraz przy Hożej 53. Okna otwierane są z zewnątrz, ogrzewane i wentylowane. Po otwarciu uruchamia się sygnalizacja alarmująca dyskretnie opiekunki. Noworodek umieszczany jest w inkubatorze do czasu przyjazdu karetki, która zabiera go do szpitala, gdzie maleństwo przechodzi badania. Następnie kierowane jest do pogotowia rodzinnego. Równolegle uruchamiane są procedury nadania tożsamości i adopcyjna. Dzieci z okna mogą w czasie procedury adopcyjnej przebywać już w nowej rodzinie, co zapobiega chorobie sierocej.

d2pp3p4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pp3p4
Więcej tematów