Trwa ładowanie...

Elf po raz pierwszy dojechał na lotnisko

W ramach prób technicznych odbyła się pierwsza jazda składu pociągu tunelem wiodącym do stacji Warszawa Lotnisko Chopina.

Elf po raz pierwszy dojechał na lotnisko
d1mmlus
d1mmlus

Pociągiem testowym był jeden z Elfów firmy Pesa, który Szybka Kolej Miejska zamówiła specjalnie w celu obsługi połączenia z warszawskim lotniskiem.Na pokładzie nowoczesnego składu znajduje się informacja pasażerska, wyświetlająca trasę planowanego połączenia, wraz z zapowiadaniem głosowym przystanków.

Próba techniczna okazała się w pełni udana – przetestowano system sterowania ruchem kolejowym i urządzenia energetyczne. Przeprowadzono jazdy próbne po obu torach łącznicy kolejowej. Połączenie kolejowe jest już w pełni przygotowane do uzyskania pozwolenia na użytkowanie.

Procedury związane z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie już się rozpoczęły - informuje Maciej Dutkiewicz, rzecznik Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK.

16 kwietnia wykonawca połączenia lotniskowego (czyli konsorcjum z firmą Bilfinger Berger na czele) otrzymał kolejne zamówienie na dodatkowe prace za 2,5 miliona złotych. Tym razem jest to zabudowa dodatkowego zasilacza sieci trakcyjnej wraz z rozbudową rozdzielnicy 3kV, uzupełnienie instalacji elektrycznych w tunelu, uzupełnienie Systemu Alarmu Pożarowego i uzupełnienia Dźwiękowego Systemu Ostrzegawczego.

d1mmlus
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mmlus
Więcej tematów