Trwa ładowanie...
d2mcooj

Warszawa. Tragedia na Bielanach. Mateusz Morawiecki zabiera głos

Warszawa. Po tragicznym wypadku na Bielanach Mateusz Morawiecki apeluje do kierowców. "Potrzebne są zmiany w przepisach i poważna wynikająca z nich polityczna deklaracja" - napisał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Do śmiertelnego potrącenia doszło na ulicy Sokratesa na Bielanach
Warszawa. Do śmiertelnego potrącenia doszło na ulicy Sokratesa na Bielanach (East News)
d2mcooj

Do tragicznego wypadku na ulicy Sokratesa na warszawskich Bielanach doszło po godz. 13 w niedzielę - 20 października. 31-latek w rozpędzonym bmw uderzył tam w przechodzącego na pasach z rodziną mężczyznę. 33-latek nie przeżył. Zdarzenie poruszyło opinię publiczną w całej Polsce.

Głos w tej sprawie zabrał premier Mateusz Morawiecki. "Rozwój infrastruktury drogowej w Polsce jest faktem. Tysiące kilometrów nowych i wyremontowanych dróg pozwala nam wszystkim jeździć wygodniej. Niestety nie zawsze i nie wszystkich skłania to do bezpiecznej jazdy..." - zaczął swój post na Facebooku.

"Sprzeciw wszystkich Polaków"

Zwrócił uwagę, że "statystyki dotyczące liczby kolizji na polskich drogach, a przede wszystkim ofiar tych wypadków budzą sprzeciw wszystkich Polaków". Podkreślił także, że "potrzebne są zmiany w przepisach i poważna wynikająca z nich polityczna deklaracja: koniec z piractwem drogowym". "Bezpieczeństwo naszych rodzin, a szczególnie dzieci w drodze do szkół oraz w miejscach, gdzie najczęściej przechodzą przez ulice wymaga naszej szczególnej troski i wprowadzenia pragmatycznych regulacji. Polska Policja powinna też otrzymać dodatkowe środki na odpowiedni sprzęt, by eliminować z ruchu drogowego tych, którzy stanowią zagrożenia dla życia i zdrowia innych ludzi. Kompleksowy plan radykalnej poprawy bezpieczeństwa na drogach będzie jednym z priorytetów rządu w nowej kadencji" - napisał premier.

d2mcooj

Zwrócił się też z bezpośrednią prośbą do kierowców i pieszych. "Zadbajcie o skupienie za kierownicą, o ostrożność na przejściach dla pieszych. Szanujcie się wzajemnie i przestrzegajcie przepisów. Szczególnie teraz, gdy zbliżają się dni licznych wyjazdów i wzmożonego ruchu drogowego" - podkreślił.

O wypadku na Bielanach mówił także w programie "Tłit" Michał Dworczyk. - Nie można akceptować piractwa, które prowadzi do śmierci innych ludzi. To temat, który w następnych dniach będzie omawiany i mogą zapadać decyzje. Pan premier wczoraj na odprawie z nami o tym rozmawiał - powiedział.

d2mcooj

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2mcooj

Podziel się opinią

Share
d2mcooj
d2mcooj
Więcej tematów