Szykują się utrudnienia dla kierowców. Zaczną się w tym tygodniu
Z utrudnieniami na drodze krajowej nr 7, czyli Zakopiance w Myślenicach muszą liczyć się kierowcy już od najbliższego wtorku. Będą one związane z budową w tym rejonie nowego węzła drogowego. Zwężone zostaną oba pasy ruchu w każdym kierunku, a także zamknięte dwie drogi lokalne.
Informacje na ten temat przekazał w poniedziałek Kacper Michna z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Zgodnie z jego słowami, rozpoczynająca się we wtorek zmiana organizacji ruchu obejmie ok. 600-metrowy odcinek Zakopianki w Myślenicach, w rejonie skrzyżowania z ul. Sobieskiego.
Utrudnienia na Zakopiance. Zwężone pasy i ograniczenia prędkości
Zwężone zostaną oba pasy ruchu w każdym kierunku. Prawy pas będzie miał 3,25 m szerokości, a lewy 2,75 m. Obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 50 km/h. Mimo utrudnień, ruch dwoma pasami w każdym kierunku zostanie utrzymany. Lewym pasem będą mogły poruszać się pojazdy o maksymalnej szerokości 2,2 metra.
Dodatkowo, zamknięte zostaną dwie drogi lokalne, które odchodzą od ulicy Sobieskiego. Dla kierowców wyznaczono objazdy: do ulicy Sienkiewicza - objazd Zakopianką, ulicą Słowackiego, Żeromskiego i Kasprowicza; w kierunku Krakowa - objazd Zakopianką.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Prace na Zakopiance. Docelowo dodatkowe pasy i kładka dla pieszych
Jak wyjaśnił przedstawiciel GDDKiA, utrudnienia są spowodowane prowadzeniem prac związanych z poszerzeniem obu jezdni dk7 i przygotowaniem fundamentów podpór wiaduktu.
Budowa węzła drogowego w Myślenicach rozpoczęła się wczesną wiosną i ma potrwać do końca 2025 roku. Inwestycję o wartości prawie 56 mln zł realizuje firma Banimex.
Dzięki budowie węzła możliwe będzie zlikwidowanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Zakopianki i ulicy Sobieskiego. W ramach inwestycji powstaną dodatkowe pasy, które umożliwią wjazd na węzeł i na Zakopiankę. Na ulicy Sobieskiego planowana jest budowa ronda, z którego będzie można wjechać na drogę krajową nr 7.
Ważnym elementem tej inwestycji - dla pieszych - będzie budowa nowej kładki w rejonie dawnego Cmentarza Żydowskiego. Dzięki temu drogowcy będą mogli zlikwidować dotychczasowe przejście dla pieszych w tym rejonie.
Zadanie jest finansowane ze środków budżetowych, będących w dyspozycji Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.
Czytaj też: