Trwa ładowanie...

W Afganistanie zginął amerykański żołnierz

Amerykański wojskowy, który został ciężko ranny podczas operacji wojskowej prowadzonej we wschodnim Afganistanie, zmarł na skutek odniesionych ran. Rannych jest też kilku innych wojskowych: Amerykanów i Afgańczyków - poinformował Pentagon. Nazwisko poległego żołnierza nie zostało na razie ujawnione, aby uniknąć sytuacji, że rodzina dowiaduje się o jego śmierci z mediów, zanim jeszcze zostało dostarczone oficjalne zawiadomienie.

Share
W Afganistanie zginął amerykański żołnierzŹródło: Wikimedia Commons CC BY
d2z6ijf

Wszyscy ranni wojskowi amerykańscy, a także żołnierze wchodzący w skład jednostek afgańskiej armii zostali ewakuowani ze wschodniej części Afganistanu i przewiezieni do szpitali, gdzie została im udzielona pomoc.

W komunikacie Pentagonu nie wskazano, ilu żołnierzy odniosło rany, ani też nie podano szczegółów operacji we wschodnim Afganistanie. Wspomniano jedynie, że była ona wymierzona w bojowników związanych z Państwem Islamskim (IS) - pisze Agencja Associated Press.

Siły pod dowództwem NATO w Afganistanie liczą obecnie ponad 13 000 żołnierzy, z czego 8 400 to Amerykanie. Jednostki sił pokojowych NATO zwalczają głównie siły talibów. którzy dążą do obalenia władz centralnych w Kabulu i przywrócenia w kraju szariatu.

Odkąd wraz z końcem 2014 roku z kraju wycofała się większość zagranicznych oddziałów wojskowych, talibowie odzyskali wiele terenów. Odrzucają propozycję negocjacji z rządem, dopóki wszystkie zagraniczne siły nie zostaną wycofane z Afganistanu. Część tych sił otwarcie sympatyzuje z Państwem Islamskim (IS) i jest z nim powiązana.

d2z6ijf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2z6ijf
d2z6ijf
Więcej tematów