Trwa ładowanie...
d1m5qrv

Seria zamachów wstrząsa Afganistanem. Doszło do kolejnego ataku

Co najmniej 10 osób zginęło w wyniku eksplozji w mieście Herat w północno zachodnim Afganistanie. Bomba wybuchła w pobliżu meczetu i posterunku policji. To kolejny w ostatnich dniach zamach w tym kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do ataku doszło w pobliżu Wielkiego Meczetu w Herat
Do ataku doszło w pobliżu Wielkiego Meczetu w Herat (Wikipedia CC BY-SA 2.0)
d1m5qrv

Bomba znajdowała się w rikszy zaparkowanej blisko XII-wiecznego Wielkiego Meczetu w Herat (znany również jako Jama Masjid).

- Liczba ofiar może wzrosnąć - przekazał rzecznik policji Abdul Ahid Wali Zada.

W internecie pojawiły się zdjęcia pokazujące kłęby dymu nad meczetem.

Seria zamachów

Od kilku dni w Afganistanie dochodzi do zamachów bombowych. W zeszłym tygodniu w zamachu niedaleko ambasady Niemiec w Kabulu zginęło co ponad 150 osób. Nikt nie przyznał się do ataku.

d1m5qrv

Nie jest jasne, co było celem ataku. W pobliżu niemieckiej ambasady znajduje się kilka innych ważnych placówek i urzędów, m.in. siedziby afgańskich ministerstw, rezydencja prezydenta kraju, placówki dyplomatyczne oraz kwatera główna sił NATO w Afganistanie. Wiele z tych instytucji informowało o poważnych stratach materialnych w wyniku eksplozji.

Z kolei w sobotę doszło do ataku w czasie pogrzebu syna wysokiego rangą polityka w Kabulu. Zginęło co najmniej 20 osób, blisko 90 zostało rannych. W pogrzebie syna zastępcy przewodniczącego Izby Starszych (izby wyższej parlamentu) Alama Ezadjara uczestniczył m.in. szef rządu Abdullah Abdullah i minister spraw zagranicznych Salahuddin Rabbani. Żaden z nich nie odniósł obrażeń. Mężczyzna zginął kilka dni wcześniej w zamieszkach podczas antyprezydenckich demonstracji.

Źródło: Al-Jazeera, WP Wiadomości

d1m5qrv

Podziel się opinią

Share

d1m5qrv

d1m5qrv
Więcej tematów