Trwa ładowanie...

Viktor Orban spotka się z Jarosławem Kaczyńskim

Viktor Orban w ramach swojej podróży do Polski spotka się po południu z Jarosławem Kaczyńskim. Spotkanie, jak cała wizyta, ma charakter prywatny. Tematem rozmowy będzie sytuacja w Europie i wzajemna współpraca.

Share
Viktor Orban spotka się z Jarosławem Kaczyńskim
Źródło: PAP
d3eiqs9

Viktor Orban przyjechał w czwartek do Krakowa z prywatną wizytą, ale premier Węgier spotkał się wczoraj z Beatą Szydło. Tematem rozmowy miał być m.in. planowany na 15 grudnia unijny szczyt, na którym przywódcy państw omówią kwestie migracji i polityki azylowej. A według wiceszefa MSZ ds. europejskich, Konrad Szymański, może dojść tam do wypracowania kompromisu w sprawie reformy polityki azylowej. Komisja Europejska pierwotnie proponowała stały system relokacji uchodźców.

Viktor Orban planował też spotkać się z Jarosławem Kaczyńskim. Do spotkania dojdzie dzisiaj po południu. Beata Mazurek zdradziła, że tematem rozmowy obu polityków będzie m.in. sytuacja w Europie i wzajemna współpraca.

W ramach podróży premiera Węgier do Krakowa, polityk spotkał się też z kardynałem Stanisławem Dziwiszem. Spotkanie trwało ok. pół godziny i miało charakter prywatny. - Premier Orban obejrzał salę „okna papieskiego” i kaplicę oraz wysłuchał historii budynku przy ul. Franciszkańskiej 3 - powiedział PAP rzecznik archidiecezji krakowskiej ksiądz Piotr Studnicki.

d3eiqs9

Podziel się opinią

Share
d3eiqs9
d3eiqs9
Więcej tematów